en etkili şekilde sivrisineklerden kurtulma metodu nedir?

yeni bir eve taşındım ve acı gerçeği fark ettim ki burası sivrisinek kaynıyor. geceleri uykudan kaşınarak uyanmaktan gına geldi artık. camı pencereyi telle falan kaplamadan bundan kurtulmanın bir yolu var mı? fişe takılan sinek kovucular işe yarıyor mu? vücuda sıkılan spreyler iş görüyor mu? ıssız acun kaldı mı?

fişe takılan ( içine mavi hap takılanlar) işe yarıyor. fakat sıcaktan dolayı cam açıkken ne kadar etki gösterir bilemedim.

  • ykyt  (10.07.09 00:05:13)
ben onlardan alıp her odaya birer tane taksam bir zararı olur mu acaba? hani etkisi artsın kabilinden.

  • hevipeyra  (10.07.09 00:09:27)
ben en son fişe takılan zımbırtıları o mavi karton tabletler zamanında kullandım, onlar da bi halta yaramıyordu.

vücuda sıkılan (ya da sürülen) sıvılar genellikle işe yarıyor, ama leş gibi kokutmak bi yana cildi bi garip yapıyor sanki.

pencere teli candır bence. hem artık portatiflerini yapıyorlar onların, istemezsen çıkar kenara koy şeklinde...
  • uyuzcan  (10.07.09 00:09:28)
o teller basit şekilde bile olsa benim içimi daraltıyor. bu sebeple pek kullanma taraftarı değilim. başka hiç bir şeyle önüne geçemezsem bu durumun o aşamada düşünebilirim anca.

  • hevipeyra  (10.07.09 00:14:07)
en etkilisi elektrikli sinek avcılarıdır.ultraviyole ışın yayarlar ona gelen sinekler akıma kapılarak ölürler.ama buna gerek olmadığı kanaatindeyim.(çok vahşice)insanın duyamadığı ama sivrilerin duyduğu frekansta ses üreten cihazlar var.bulunduğunuz ortamdan uzak tutarlar.

  • grgn  (10.07.09 00:15:09)
elektro likitler var raid in, vr esemmat ın. raid inki baya işe yarıyor.hani 45 sivrisineksiz gün diyo ya onlardan. 13-15 tl civarı.

  • efsaneküllü  (10.07.09 00:23:07)
peki bu anti mosquito programı bir işe yarıyor mu? internette çözüm ararken denk gelip indirdim ama programı çalıştırınca sağ altta bir sinek sembolü çıktı, başka bir şey yapmıyor gibi! acaba şu an bir ses yayıyor mu bu poroğram?

  • hevipeyra  (10.07.09 00:31:02)
bu arada o likitlerin ve tabletlerin zaten havalanan odada kullanılması gerekiyor o yüzden çekinme aç camını pencereni onları kullanırken

  • argent dawn  (10.07.09 00:33:29)
valla bilgisayar programıyla olanını ilk defa sizden duyuyorum.ama eğer ses çıkıyorsa bunu zaten anlayamazsınız.yalnız şöyle açıklayayım:bahsettiğim cihazlarda(devrelerde) ses buzzer denen ses üretecinden çıkar.buzzer tek ses çıkarır ama bilgisayar hoparlörü her türlü sesi çıkarır.eğer haketen tutturmuşlarsa frekansı olabilir.eğer hoparlörden çıkarken bozulma olmuyorsa olabilir.

  • grgn  (10.07.09 00:40:59)
deet iceren sivrisinek kovucu almaniz gerekiyor, keneler de dahil baska bocekleri de uzaklastiriyor. ayrica "citronella geranium" adindan bir bitki varmis, bu da sivrisinekleri uzak tutuyor. pencereye tel taktirmak ise en temiz ve rahat cozum.

  • ermanen  (10.07.09 00:54:30)
buna benzer bir soru daha sorulmus, ona da cevap vermisim baya:
(git: 10453)

  • ermanen  (10.07.09 01:10:47 ~ 01:52:58)
cilde sıkılan spreyler bir nebze işe yarıyor ama 1 hafta tatile gittim, her gün üzerime boşaltmama rağmen vücudumda rahat 30-40 ısırık var. bence hem o elektrikli zımbırtıları hem spreyi kullanın. ikisi birden.

anti mosquito bi sike yaramıyor bu arada.
  • cro magnon  (10.07.09 01:19:14 ~ 01:19:55)
program işe yararsa belirt burda lütfen, ben de o programı indirmek istiyorum.

  • aithra  (10.07.09 10:43:54)
Her yere en az iki adet fise takilan tabletli raidlerden goturuyor ve kullaniyoeuz. Acik havada da off kullaniyoruz. Cok ciddi bir isirilma problemi henuz olusmadi cok sukur. Ama tabletin bir adabi var aksam takip sabah cikariyor ve o tableti cope atiyoruz. Likit kullandik ama tabletin daha etkli oldugunu gorduk raid marka kullaniyoruz. Ayda 3-4 liraya sivrisiz geceler yasiyoruz.
Not bebek var evde o yuzden sivriden korunma isini acayip ciddiye aliyoruz onu belirteyim

  • ozdek  (10.07.09 11:51:29)
@aithra: program hikaye gibi. akşam notebook'da program çalışırken ekrana konan sinekler vardı. hatta biraz daha araştırıp direkt ses dosyası bile buldum ama beş para etmez!

  • hevipeyra  (10.07.09 15:37:30)