Tuttuğunuz takımın başarı stratejisi

Sizlerin (taraftarların) şu konuda ne düşündüğünü merak ediyorum. Tuttuğunuz takım ligi domine etmek veya başarı elde etmek için ne tür bir yol izlemeli?

a- 3-4 sene şampiyonluktan feragat edip, kadroyu umut vaat eden, yetenekli gençlerle doldurup kadronun pişmesini beklemeli (bu esnada mali tasarruf yapıp) sonrasına mı bakmalı?

b- başarı=şampiyonluk. kadro ne olursa olsun en güçlü seviyede olmalı, bunun için büyük meblağlar harcanabilir? yıldızlarla ve tecrübelilerle dolu kadroyu tercih ederim mi?

c- kadrolar önemli değil önemli olan teknik direktör ve taktiklerdir?

not: takım ismi, oyuncu ismi bazında her şeyi yazabilirsiniz. biraz anket gibi oldu ama tartışma-yorum şeklinde bir oturum açayım dedim.

galatasaraylıyım a) olsun isterim ancak türkiye şartlarında ve bu taraftarla mümkün değil. bir de yabancı sınırı malum.

  • mattiadestro  (30.08.14 20:55:38 ~ 20:55:52)
a) Hangi şirket o koşullarda bulunmayı ister, bilemiyorum.
b) Büyük yatırımlar yapılmalı. Burada marka olmak önemli.
c) Kadrolar önemli, teknik direktör de önemli.
  • ateyist_  (30.08.14 21:01:12)
başarı falan önemli değil. aldığı paranın hakkını veren ve mücadele eden bir takım görmek isterim sahada. taraftarıyla bütünleşmiş bir kadro ve teknik heyet en güzeli oluyor. yani özetle;

yenilsen bile maçın sonunda, sırılsıklam olsun o forma.

bir de tamamen altyapıdan yetişmiş birr kadro güzel olurdu
  • nun  (30.08.14 21:19:16)
A = dortmund ve niceleri

Ve bu bizim ligimizde isleyemez. Besiktas gecen yil buna adim atti fakat gecen ay bu yatirimlarin hespi geri cekildi.

B isi artik sakat. Malum araplarda para bok ve fifa bu konuyu el atti finansal fairplay adinda bir uygulama getirdi.

C zaten tiriviri.
  • kutsalbok  (30.08.14 21:23:47)
B sikkindaki kastim; illa buyuk meblag harcansin degil. Hani 3-4 seneliginr idare edecek kadro olsun ugrasamam genclerle felan.

Benim tercihim a sikki olurdu bunu tr'de yapmak zor taraftar ve sponsor baskisi vs vs. Ama boyle bir 3-4 senelik sabirdan sonra atiyorm 2-3 takviye ile ligi uzun sure domine edecek muthis bi olusum cikmaz mi?

Bu modeli ancak mali sikintida olan klupler mecburiyetten uyguluyor aslinda bu modelin meyvesi maddi-mali acidan iyiyken cikar. Dortmund lewa'yi gotzeyi elinden kaciriyor neden senelik 4er milyon veremem diyor al o proje de batti iste. Paran varken yapacaksin boyle isi asil.
  • roy keane ve giggs reyiz  (31.08.14 01:01:37)
hiçbiri.

1 - kümede kalması
2 - kara para aklayabilmesi ve kentteki şirketlerin vergi borcu derdine derman olması. şirketin kulübe para gönderiyor göstermesi sonra o parayı bir şekilde geri alması vb.
3 - ucuza kapattığı futbolcuları özellikle beşiktaşa itelemesi. fener gs de olur
4 - arada bir "lan acaba uefa'ya gider miyiz ki bu sene?" dedirtmesi. sonra gidilememesi.
5 - havuzdan 3 - 5 koparması
6 - her türlü mafya bağlantısı içinde yer alması. futbolcu satış olayının aslında kişiler arasındaki para ve anlaşma aktarımı olması.
7 - tüm bunlar yapılırken fakir taraftara kombine vb. satıp "damarımı kesseler kırmızı siyah akar" dedirtmesi. takımınızı destekleyin diye orda burda konuşma yapılması. mal mal futbol yorumları dinletilmesi. tabi orjinal ürün satışından da para kazanılması.

gaziantepsporluyum. şu ortamda hele de türlkiye'de futbola bu kadar saygı duyulmasını aklım almıyor. işiniz yok mu la? kapitalizmin kölesi olmuşsunuz amk.
  • siradisi00  (31.08.14 01:13:24)
Bu işleri bırakırım

  • saksı  (31.08.14 01:37:38)
neyi bırakırsın @saksı

  • roy keane ve giggs reyiz  (31.08.14 17:17:11)