7 yaşında çocuğa hediye

Gelişimi için yararlı & zamanını verimli geçirmesini sağlayacak ne alabilirim?

Aklıma eğitici kitap ve oyuncaklar dışında bir şey gelmedi. Bissürü kitap alsam büyük resimli tübitak kitapları gibi hoş olur mu?

Bütçem 200-250

Şimdiden teşekkür ederim

www.barcin.com
al şöyle bir top mahallede fiyakası olsun çocuğun. 7 yaşında zaman en verimli futbol oynayarak geçer. gelişimi için de çok faydalı olur.

  • chonsfe  (28.08.14 22:06:00)
100 parcali puzzle yapabilir mi acaba? bak ben de merak ettim simdi

  • exlibris  (28.08.14 22:06:02)
Uzaktan kumandali araba. Erkek oldugunu farzediyorum, en iyi hediye bu.

  • delifaruk  (28.08.14 22:08:28)
Artık okumayı da öğrenmiş, kitaptan güzel hediye olmaz tabi ki. Resimli kitap fikri çok güzel. Dünyadaki ülkeleri tanıtan (orada yaşayan hayvanları, ülkenin doğasını vs.) bir kitap varsa ondan alın. Ben 7 yaşındayken evdeki resimli dünya atlasını yalayıp yutuyordum.

  • wish i could find a way to disappear  (28.08.14 22:16:41)
Ben küçükken Jules Verne kitaplarını çok severdim. 7 yaş için değil de 10 yaş için daha uygun olur sanırım.
Ama olsun şimdiden al Jules Verne ile büyüsün. Tavsiyem Denizler Altında 20.000 Fersah ve Ay'a Seyehat.

  • Goldstein  (28.08.14 22:29:43)
bilim çocuk dergisi aboneliği.

  • kakao  (28.08.14 22:30:39)
alkım gibi büyük bir kitapçıya gidin, çocuk reyonunun oralarda acayip güzel eğitici oyncaklar var. Yok dinozor bilmemne seti, yok evde kendi manuel filmini yap kiti falan.

edit: benden başka herkes biliyormuş adını, vay be. Ben hala Tees elektronik setteyim malesef.
  • whoosie  (28.08.14 22:34:56 ~ 22:44:07)
www.dr.com.tr

bütün 4M kidz labs ürünleri. ben bunları görür görmez aşık olmuş, "işte bir gün çocuğum olduğunda..." temalı uzun konuşmalar yapmıştım. hem eğlenceli, hem yararlı, hem çocuğun ilgisini çekecek şeyler.
  • lucy in the sky  (28.08.14 22:34:59)
modern zaman çocukları genelde tablet, telefon, bilgisayar gibi şeylerle zamanını geçiriyor hem de çok verimli geçiriyorlar. Niye diyorum bunu çünkü böyle bir imkanı varsa istediğinizi alın ilgilenmeyecektir. Ama keşke kitap falan okusalar o ayrı.
Ben o yaşlarda tübitak'ın tüm kitaplarını severek okurdum (7 yaşında bilim ve teknik dergilerini, 10 yaşında da yüzüklerin efendisi okuyordum mesela ama bu bana özgü bir şey olabilir).
En güzeli o yaşlardaki bir çocuğu bilime özendirecek bir hediye vermeniz olacaktır. biraz da meraklıysa ne güzel olur işte. Deneylerle bilim serisi var tübitak'ın mesela oldukça da ucuzlar onlardan alın. Ansiklopedi alın, alında alın. Çocuk kıymetini bilmezse de bana verebilirsiniz severek kabul ederim.
  • rexex  (29.08.14 05:53:04)
Imaginarium'a bakabilirsin, cok guzel deney meney oyuncaklari oluyor

  • glittering  (29.08.14 11:19:17)
Bulabilirsen kesinlikle k'nex seti.
www.knex.com
teknoseyir.com

Yaşlandık valla.
  • captain ahab  (29.08.14 16:52:00)