3 boyutlu gözlük

1) şimdi az önce ice age'den çıktım olayın şokuyla hemen size sormak istedim, bu sinemadaki 3d gözlüklerden nerede bulunur? gittigidiyorda buldum biraz ama onlar gayet tırt kırmızı mavi jelatinli. sinemadakiler öyle değildi. ayrıca biz zamanında sibel can'la acı bir tecrübe yaşamış bir nesiliz. aynı hayal kırıklığını 2 kez kaldırmaz bu bünye.

2) ek olarak biz bu filmlerin 3d versiyonlarını indirsek, 106 ekran televizyonumuzda benzer bir tadı yakalayabilir miyiz?

aynı şeyi ben d yaşadım. sinemadan gelince hemen my bloody valentine'ı indirdim. ben d istanbul'da 3d gözlük alacak yer arıyom.

  • edge_nabby  (07.07.09 23:39:42)
biz geçen sene cinebonus'tan çıkarken geri almamışlardı(film b.ktandı o ayrı).kocaman salonda 12-13 kişiydik 23 seansında, sonra görevli bıraktı bize gözlükleri. keşke bir sorsaydınız, rica etseniz verebilirlerdi herhalde. en kötü satın almayı teklif etseydiniz..

  • fuatturkrap  (07.07.09 23:43:12)
valla biz de cinebonus'dan çıkıyorduk adam resmen gözlüğünü vermeyeni dışarıya çıkartmıyordu o derece. en kötü gidip istiycem tabi bakalım yerse artık. ama illa ki satıldığı bir yer vardır.

  • tai  (07.07.09 23:48:24)
dnr'da falan belki olabilir. ya da media markt gibi büyük elektronik marketlere de bakabilirsiniz.

  • thor odinsson  (08.07.09 00:02:06)
dnr da yok, bir dergi verecekte ancak öyle... birisi bana absürd şeyler satan yerlerde ya da oyuncakcılarda olur demişti ama bakmadım hiç oralara. en güzeli sanırım dergi eki beklemek ya da sinemadan araklamak.

  • alchemistt  (08.07.09 00:26:08)
cinebonus nautilus'te izledim ben de film. filme girmeden önce bilete 15 lira ayrıca gözlüğe 2.5 lira verdim. biletin yanında bir kağıt daha verdiler fiş gibi, onunla gözlüğü mısır falan satılan yerden aldık filme girmeden. sonra geri almadılar tabii.. ederi dersen 2.5 YTL ve filme girmeden önce cinebonus geri almak üzere değil toptan veriyor anladığım kadarıyla.

  • ding dong bizim kasap moo moo inekler 2  (08.07.09 00:27:01)
her 3d gözlük aynı değildir, yani cnbc-e dergi'nin verdiği işinizi görmez...
indireceğiniz filmin 3D için hangi teknolojiyi kullandığına bakın ona göre araştırın.

  • late viper  (08.07.09 03:52:09 ~ 03:52:44)
polarize gözlük kullanılıyor. teknoloji marketlerinde bu gözlüklerden hiç görmedim.

  • kriker  (08.07.09 04:00:08)
@late viper
1az açar mısın? n gibi teknolojiler bunlar? ve nerden anlıcam?

  • edge_nabby  (08.07.09 04:08:23 ~ 04:08:56)
My Bloody Valentine için kırmızı-mavi gözlük kullanman gerekiyor. Bir de o gözlükle seyrederken ful-screen yaparsan 3 boyut etkisi kayboluyor. Yani %100 boyutta pencereli olarak seyretmen gerekiyor. (Kırmızı-mavi gözlükle 3d etkisi alamazsan gözlüğü tersinden tak yani kırmızıyla mavinin yönünü değiştir. Kırmızı sağda ise sola geçsin yani...)

3 Boyutlu gözlük ben DNR'larda, oyuncakçılarda, Remzi Kitabevi'nde vs. aradım hiçbirinde bulamadım, derginin biri vermişti yabancı, oradan buldum. Polarize gözlük istiyorsan cinebonuslardan alman (yürütmen) gerekebilir. Gittigidiyor'da falan 3d gözlük bulunuyor ama polarize rastlamadım. Sinemada aldığın keyif için seyredeceğin filmin de (tabii gözlüğünün de)polarize olması lazım. En iyi 3 boyut efektini bu gözlükler veriyor. Sen yine de sinemadan vazgeçme. Hiçbir şey onun yerini tutmuyor.
  • barada0  (08.07.09 11:07:31)
@edge_nabby
ben de chuck 3D zamanında burada öğrendim, şimdi unuttum ama farklı çeşitleri var.
misal cnbc-e derginin verdiği gözlüğün üstünde iki adres var, ancak gözlük adreslerin birindeki örnekler için uygunken diğerinde işe yaramıyor(hangisiydi unuttum).
adresler şunlardı:
www.colorcode3d.com
www.3dglassesonline.com
  • late viper  (08.07.09 15:31:15 ~ 15:32:45)