Avusturya'da yasayanlar. Sorum size

Bu sparkasse'den bana gina geldi. 2009 yilinda su güne kadar toplamda 70-80€ masraf almislardir herhalde hesabimdan. Maasim ayni hesaba yatiyor. Bankamatikten para cekip marketlerde karttan ödemek disinda komplike islere de sokmuyorum hesabi. Son üc gündür limit dolu diye alisverislerde hata vermeye basladi. Hesapta para var, kredi karti mi bu yahu ne limiti. Günlük harcama siniri desem, harcamiyorum birsey.
Neyse, böyle hesabimdan her firsatta ufak ufak para almayacak, bana sorun cikartmayacak bir banka var mi bildiginiz? Bank Austria nasil acaba?

Bankaya da gidemiyorum calisma saatlerimden dolayi. Telefon bankaciligi hak getire zaten.

kart ücreti var orada, sadece kredi kartı değil diğer kartlarda da. sadee öğrencilerden almıyorlar.

bank austria değilde bawag'ı kullan, en kalitelisi o'dur gerçi içini boşlattılar ama devlet el attı, hiç olmadı bank austria iyidir hem şube çok.

limit olayı var, yani hesabın yoksa bir minus hakkkın oluyor, onu kendileri ya da senle beraber belirlerler.

bir de sparkasse dediğinde, sigortadır boktur püsürdür yaptırdıysan bilmeden sorun ordanda olabilir.
(netten bakabilirsin tüm hesap harektlerine ya da 24 saat açık olan bir çok şubeden kontoauszug alabilirsin)
  • alchemistt  (06.07.09 15:06:02)
@alchemistt, kontoauszug aliyorum orda görüyorum zaten. Bak mesela gecen hafta Kapitalertragssteuer, Absclussposten diye 13,37.- yi almislar yine. Benim bildigim 3 aylik 15-20€ ciivari birsey almalari lazim. Netten baktin giderlerden bahsetmiyor hic. Bank austria pasa pasa yazmis süpriz masraf kesintileri yok diye. tavladi beni.

  • neronas  (06.07.09 15:10:47)
bende hemen her bankanın ve artı postanenin kartı vardı senelrce hiç sorun yaşamadım, hatta çok borcumu sildikleri oldu :) şans diyelim, kazık atandan kaç tabi ama bak austria da çok kaypak bir bankadır, mesela eksi'ye denkl gelirsen pis geçirir benden söylemesi. sen en iyisi bawag dene hem karizması da var ,a1 gibi:)

  • alchemistt  (06.07.09 15:22:38)
kartin kullanim süresi dolmus olabilir, belki ondandir sorun cikarmasi.

benim yillardir bank austria hesabim var. simdiye kadar hic problem yasamadim.
simdi üsenmedim baktim, 2009 basindan beri ne kesmisler diye. nisan basi 18 küsür euro kartin yillik kullanimi icin almislar. iki kere de kest var toplamda 50 cent (ki bu yüzdeden hesaplaniyor olsa gerek). kest'i takiben yatirilan habenszinsen var bi de, ondan biraz daha yüksek :)
hülasa ba'yi tavsiye ederim.
  • shi aila  (06.07.09 15:36:01)
Eksiye düsme gibi bir durumum olamaz. Hesabimda para olur mutlaka. Tamam aklimi aldi bu bank austria. hemen gidiyorum en yakin zamanda aciyorum hesabi, vuruyorum kirbaci. Tesekkürler österreichische suserler.

  • neronas  (06.07.09 15:38:35)
pardon ya, yanlis olmasin. simdi biraz bakindim da, bankanin sitesinde baska fiyatlar var. benimkisi ögrenci hesabi oldugundan düsük olsa gerek. surda bir ücret listesi var:
www.bankaustria.at
ben hala ba'yi tavsiye ediyorum.
  • shi aila  (06.07.09 16:17:30)