essay, dil kursu

bir ingiliz filolojisi öğrencisi olarak essay yazma konusunda çok yetersizim. bütünlemelere kaldım. bütünlemelere iki hafta var. kısa sürede gelişmesi zor olan bir konu ama bütün vaktimi bu konu için harcayabilirim iki haftalığına. bu amaçla kısa süreliğine kurs alabileceğim bir yer(istanbul'da) var mı?

internette teknikler konusunda bilgiler var ama sorun sadece essay kalıpları değil. dil ve kelime bilgisi konularında da eksiklerim var. yazdıklarımı bu işi bilen biri değerlendirirse benim farkedemeyeceğim sorunları görür. düzeltmem gereken noktalar ortaya çıkar. kurs gibi değil de bu şekilde sadece yazdıklarımı değerlendirip bana yol gösterecek bir yer de olur.

bunların haricinde her türlü öneriye açığım. örneğin çok iyi bir kitap olur, veya bu yukarıda söylediğim şekilde hizmet veren bir site olur(böyle siteler var ama güvenilir mi, veya söyledikleri kadar yardımcı oluyorlar mı, faydalı oluyor mu bilmiyorum)

alakasız soru: hangi okul? iü mü? evet iü.

  • peki  (03.07.09 15:44:32 ~ 09.07.09 12:45:29)
izmir de isen bir ugra görüselim. ne yazik ki özel olarak advanced writing kursu veren yer duymadim hic. toefl kursu veren yerlerdeki hocalara rica edip bir iki saat görüsebilirsin. benim zamanında kullandigim joy m. reid'in the process of paragraph writing ve the process of composition kitaplarini bulabilirsen oldukca yardimi dokunur. advanced writing and composition derslerinde kullaniyor türkiye deki ve yurtdisindaki bazi üniversiteler, ikinci elini bulma ihtimalin var.

  • atmacaged  (03.07.09 15:52:14)
evet iü

  • neyapmali  (04.07.09 12:11:03)