hazırcevap olmak kitap okumakla alakalı mı?

soru başlıkta. ya da örneğin cem yılmaz, beyaz, ahmet kural gibi ünlüler o eğlenceli cevapları neye borçlular?

%60

  • labanon  (10.08.14 12:15:30)
Cem Yılmaz hiç kitap okumadığını söylemişti bi' programda.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (10.08.14 12:39:32)
hazir cevap olmak aile ve arkadas cevresiyle alakalidir. kendiyle dalga gecebilen insanlarin arasinda oldukca baskalariyla da dalga gecebilmeyi daha rahat cevap vermeyi ogrenebiliyorsun.

kitap kismi sadece hazir cevapligina bilgi yonunden katki yapar. cok okursan daha cok konuda verecek cevabin olur.. vs vs..
  • ko gotursun su seni  (10.08.14 12:54:49)
Kitap okumak bur faktor ama biraz yapida da olacak. Liderler genelde saglam okuyucudur. Bircogu da hazir cevap tiplerdir.

Bu arada Cem yilmaz heyvanlar gibi okuyan bir tip. En kucuk sakayi anlatirken dahi adamin ne kadar cok bilgili oldugu anlasiliyor. Bir tat bir doku ile son gosteriyi yapan ayni kisiler degil. Keza okan bayulgende de cok birikim var. Saygi duymak lazim bu yonlerine.
  • EasyTiger  (10.08.14 12:58:14)
oncelikle hazircevap olmak farkindalik seviyenle ilgili; uygun noktalari fark etmen lazim.

sonra adi ustunde her konuda belli kaliplarla dusunuyorsundur. bu kaliplar da cok rasyonelse mesela, irrasyonel olan her seyin uzerine koyup gosterdigin zaman buyuk bir kontrast ortaya cikiyor, bu da absurd gorunuyor. yine senin rasyonunun dolayisiyla cevabinin kabul edilmesi onemli. o yuzden ya genel gecer olani ortaya koyacaksin, ya da once kendi mantigini kabul ettirip bu cercevede olayin absurdlugunu gostereceksin.

cem yilmaz iletisim kurmayi iyi beceriyor, bu konuda kendini ispatlamis, kendine guveniyor vs... ayrica bir ton baska etken var, yoksa butun esprileri ayni komiklikte degil yani, olamaz da, gerek de yok..

tamami EQ olaylari..
  • idexo  (10.08.14 13:33:15)
bence tam tersi
kitap okumayanlar daha avantajlı

  • gonul_isleri  (10.08.14 14:02:16)