dosyalarınızı nasıl düzenliyorsunuz?

özellikle taşınabilir harddisk düzeninizi merak ediyorum...
fotograflar, videolar vs diye mi ayırıyorsunuz bi tek?
şimdiden teşekkürler

diziler, filmler, fotoğraflar, müzikler, programlar diye ayırıyorum.

  • inheritance  (08.08.14 10:46:46)
önce ana konulara sonra alt konulara göre ayırıyorum

  • Sskywalkeremre  (08.08.14 10:49:23)
benim için artık arşivcilik bitti. taşınabilir hard disk mi kaldı ya. indirip izlediğim filmi bile siliyorum. resimler desen online bir yerlere yüklü zaten.

  • sir gawain  (08.08.14 10:50:04 ~ 10:50:12)
resimleri online hafızaya yüklüyorum. Bilgisayarımda da bulunuyor.

Resimler > Yıl > Albümler > Fotoğraf dosyaları şeklinde

videolar
>kişisel
>diziler
>filmler

Müzikleri itunes'a düzenletiyorum o da Müzikler>Sanatçı/Grup>Albüm>Şarkı şeklinde ayarlıyor.

Belgeler Allaha emanet. Aynı odam gibi dağınık. 3-5 ayda bir temizliyorum, topluyorum. Masaüstü bomboş ama belgeler karışık...
  • cliquot  (08.08.14 11:02:14)
En son ne zaman hdd taktim hatirlamiyorum. Filmleri izleyip siliyorum. Muzikler spotify. Onemli dosyalar ve projeler dropboxta.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (08.08.14 11:04:37)
diziler kendi başlıkları altında bir de sezonlarına ayrılmış
filmler de altyazılı olduğu için hep klasörlerde
fotoğraflarım için bir sürü klasörüm var ör; kedi, kadın, doğa, karikatür,
alınan dosyalarımdakileri (msn zamanı) bile yerine yerleştirirdim
masaüstümde tek bir dosya olmaz sadece resim olur
kısayol kullanmam
yaşasın başak burcu :P
  • neira  (08.08.14 11:14:36)
bilgisayarımda deli bi dosya düzenim var, herşey konuya göre ayrı ayrı
eski resimleri harici hard disk'te saklıyorum yıla göre arşivli. bir de transkriptti diplomaydı öyle şeyleri de orda ayrıca saklıyorum konu başlığına göre klasörlü.
tercümanım, belgelerimi aya göre klasörlüyorum birkaç ayda bir harici hard diske kopyalıyorum -ki aslında herşey maillerde de var büyük kısmı zaten TMde var- bu sadece kolay arama yapmak için
yeni dönem video ve foto kaydetmiyorum çok özel birşey olmadıkça
  • niye ama  (08.08.14 11:57:59)
sevgili arkadaşlar, sene olmuş 2014, kendi bilgisayarınızda dizi ve film ne ya pardon?

bütün diziler, filmler hem Türkçe, hem orjinal online seyredilebiliyor. müzik de öyle.

yapmayın etmeyin. zamanınıza ve bilgisayarınıza yazık.

video derseniz 1,5 yaşındaki yeğenimin videoları dışında videomuz yok.

fotoğraflar çekiliş tarihlerine göre klasörlerde ve dropboxta. belgeler de öyle.
  • mea maxima culpa  (08.08.14 12:15:38)
sene kaç olursa olsun online dinleyemeyeceğim bulamayacağım şarkılar var, reklamlarla uğraşmadan iyi çözünürlükte film ve dizi izlemek var. internetin azizliğine uğrayabilme ihtimali her zaman var. ayrıca bugün olan bi site yarın olmayabiliyo. düzenlemeye gelirsek windowsun kendi kütüphanesinde ana ve alt konulara göre ayırıyorum ben de.

  • yogapants  (08.08.14 15:12:49)
Fotoğraf ve videoları tarihine göre gün gün atıyorum. Eğer özel bir anlamı varsa parantez içinde bir kelime yazıyorum. Müzikler albüm albüm. Filmler de allah ne verdiyse.

  • cetoxim  (08.08.14 19:09:49)