1.75 boy için fitness / vücut geliştirme

öncelikle boyumu yazdım. bunun sebebi ortalıkta dolaşan cep herkülleri. estetik acıdan pek goze hos gelmiyor? yoksa gelir mi bilemedim.
sorum ise şu;
2 haftadır spor salonuna gidiyorum. amacım toplu bir vucut. oyle üçgen filan değil. ki bunun için sağlam emek verildiğini biliyorum, o kadar veremeyeceğimi de biliyorum.
ben güzel bir vucut için bu ağırlıkların altına aşırı şekilde girmeli miyim? nasıl bir çalışma düzenim olsun?
evime yakın bir yerde cok da profesyonel olmayan fakat her turlu aletin oldugu bir spor salonuna gidiyorum.
dediğim gibi göze iğreti gelmeyen bir vucut olsun. bunun için önerileriniz nedir ki?

not: bu soruyu sormamı tetikleyen kişi ofisteki göbekli entel bir abimiz bu arada. 175 altında goze guzel gelmiyor yeaa dedi, cep herkulu gibi dolaşıyorlar o da ne dedi. spora sadece koşmaya mı gideyim la diye sordurdu kendime?
her denileni de bir kere takmayım arkadas.
boy:175 kilo:69 yaş:28

yeni başlayanlardan çok sık duyulur bu. " hocam ben öyle çok şişmek istemiyorum yeaa brad pitt'in fight club'taki hali kadar olsun yeter.."
merak etme zaten istesen de öyle kolay kolay cep herkülü olamıyorsun. yani bir sabah uyandığında "tüh ya çok fazla göğüs kası yapmışım" demezsin. zaten başlayanların çoğu 3 ay içinde bırakıyor. spor salonları aidat yatırıp gelmeyenler sayesinde ayakta duruyor. eğer sağlıklı fit bir vücut istiyorsan düzgün bir program edin. yediklerine dikkat etmen lazım. çalışma, beslenme ve dinlenme. hiçbirini ihmal etmemen lazım.
6 ay kadar kimseye vücut geliştirme yapıyorum diye anlatma. zaten sonra çevrendekiler farkedip soruyor. yapma diyenleri de kafana takma. çoğu seni kıskanan obezler yada kuru götlü sıskalar :))
İnsanlar önce "neden yapıyorsun ki?" derler.. sonra ise "nasıl yaptın?" derler.
No pain no gain :))
  • corneillus  (07.08.14 11:03:47)
hehe aynen oyle olacak sanırım:)
teşekkür ederim:)
peki bu program cidden benim gelişimim için iyi olur mu? cuma gunu program verilecekmiş bana. sizlerle paylasayım olmadı..
  • usul usul  (07.08.14 11:08:40)
ilk defa spor yapıyorsan zaten ilk 2-3 hafta cardio ağırlıklı çalıştırır hocan. öyle hemen ağırlıkların altına yatmazsın. Hamlık ağrıları çekersin.
sözlükte başlık var zaten. merak ettiğin her şeyi oradan okuyabilirsin. kolay gelsin.
(bkz: yeni başlayanlar için vücut geliştirme)
  • corneillus  (07.08.14 11:14:17)
"Oyle cok siskin istemiyorum ben biret pitin fayt kilaptaki hali yeterli abi" diye devam edecek sandim cumleni.

Hayvan gibi ama temiz beslenmelisin. Birinci sart bu. Yiyebildigin kadar fazla ye kusana kadar ye.. Ama sadece temiz ye.

sakin kacamak yapma.
  • ibomiu  (07.08.14 12:06:15)
full body programla en az bir 3 ay çalışman lazım. vücudun hamlığını atsın, kaslar iyice uyarılsın. spora başlar başlamaz, bench press yapıp rotator cuff'ını yırtan, squat basıp belini sakatlayan adam çok olur, dikkat et. adım adım, emekleyerek. bu bir sabır işi. beslenmesinden, dinlenmesine kadar. spor salonu kısmı işin eğlenceli tek tarafı. beslenme düzenini sağlamak en zor olanı. ama değişimi gördükçe daha fazla şevkle sporu yapmaya devam edeceksin. ne olursa olsun 2-3 ay gidip de bırakma. hemen yılan insanları çok görüyorum çünkü.

  • costa blanca  (07.08.14 12:11:22)