gamsız olmak istiyorum, ne yapmalı?

Kafaya takmıyım, sinir strest yapmıyım, kimseye sesim çıkmasın, her söylenene tamam diyeyim istiyorum. İlla antidepresan mı kullanmak gerek?

Onun da derdi daha ayrı olacak, o zaman da "Her şeye Evet demesem, biraz sesim çıksa, şuna buna karşı koyabilsem" diyeceksiniz. Olduğunuz insan iyidir; arada zor zamanlar yaşatır ama siz gibisi de yoktur. Yukarıda söylenenlerden kötü olanlar sadece kafaya takmak ve sinir stres yapmak. O da kısmen sizin elinizde. Kafayı takıyorsanız takmıyormuş gibi yapmayın, kendinizi kasmayın; dibine kadar takın ki kısa sürede sisteminizden çıksın gitsin. Uğraştırmasın daha fazla. Herkesin bir kafayı takma kotası var, onu dolduruyoruz bir şekilde.

  • aychovsky  (27.07.14 23:24:34)
İlaç kullanmayın da mesela şöyle düşünevbilirsiniz; şu dünyada insanların ne sorunları var, amansız hastalıkları var, neler neler..
Bunları düşünüp kendi sorunlarınızı gözünüzde küçültüp takmayabilirsiniz belki.
Aychovsky nin dediği gibi herşeye tamam diyip sesinizi çıkartmazsanız bir yerden sonra içinizde patlar.
Ben öyle bir durumda kaldığım zaman sinirden sivilce döküyorum mesela. sağlıklı bir durum değil, insan sinirini ifade etmeli bir şekilde.
  • innerbliss  (27.07.14 23:36:45)
'gamsız olmak istiyorum' diyince aklıma eski işverenim geldi. adamın iş yerindeki lakabı 'gamsız pezevenk'ti. gamsızlık nedeniyle dünyanın borcunu yapmış, iş verdiği onlarca insana bayram zamanı maaş vermeyen bir insandı. ondaki akıl kuşta olsa kuş çakılır yere düşerdi o derece. ayrıca kendisi götüne giyecek don alamazken gidip timsah, pirena besleyecek kadar umursamaz biri. hele ki bir gün timsah 3.kattan yere çakıldı onu bile veterinere götürmedi yani adam gamsızlıkta son noktaydı. ek olarak askere giden arkadaşıma maaşını vermemiş ve onlarca insanı dolandırdırmıştı.

sonuç olarak bu şekilde gamsız olacaksan bence hiç olma. çünkü insanların senden beklentilerini, topluma karşı görevlerini umursamazsan arkadan çok küfür eden oluyor.
  • free bird  (27.07.14 23:42:34 ~ 23:43:50)
Gamsız olunmaz, gamsız doğulur

  • kaptan memo  (28.07.14 00:05:05)
hamurda varsa gamsız olamıyorsun maalesef.

  • m e b  (28.07.14 00:12:29)
Kendinizi düşünün.

Gamsız olmanın en önemli kuralı kendinizi hayatınızda ki her şeyin önüne koymaktır ve bunu hiçbir ilaç sağlayamaz sadece düşünceleriniz sağlar.

Hayatta ki her şeyin gelip geçici olduğunu günün sonunda gene kendinizle kalacağınızı bilmek sizi ben olgusuna ulaştırabilir çünkü o zaman geri kalan olaylar "yahu hiçbirinin bana bir faydası yok madem ben gene kendime kalıyorum o zaman stresi boş ver zevk aldığım şeyleri yapıyım hiç değilse mutlu uyuyayım." şeklinde gözükecektir size.

İlk adım bencillik sonraki adım gamsızlıktır özetle :)
  • faihfati  (28.07.14 00:36:54)
Ancak, hayatı idame ettirecek sabit bir gelir varsa ve kisinin kendi dışında kimseye karşı (ozellikle coluk cocuk gibi) bir sorumluluğu yoksa, gam veren şeylerden uzaklaşmak suretiyle gamsiz olunabilir. Diğer türlüsü, gamsizmis gibi davranmak olur ancak.

  • nereye bu gidis  (28.07.14 01:13:54)
bunu bile, gamsız olmayı bile kafaya takmışsın, hal böyleyken sence oluru ne kadardır bu işin.

  • dafaiss  (28.07.14 02:26:01)
Farklı şekillerde olabilir bu. Nirvana, fenafillah tarzı ermişlikler olabilir, hayatın eziciliği üzerine genel anlamda pes etme olabilir, bilgisel üstünlük temelli diğerlerini çoğu şeyi anlamayacak kadar aptal görüp laf anlatmaya uğraşmamak olabilir, seçimlerimizin o kadar da bir şey ifade etmediği gerçeği üzerine çok da uğraşmama olabilir, eninde sonunda her şey değersiz ve ölümlü olduğu için bir şeyleri önemsemenin evrensel ve tarihsel manada mantıksızlığı olabilir, insanlardan nefret edip onlara acı çektirmek için sallamama olabilir, gamsız olmamanın pratik zararları yüzünden gamsız olmaya karar verme olabilir, üşengeçlik olabilir, gamsızlığın cool'luğu olabilir... Bu tarz nedenlerle kendini besleyen insanın cinsel organları birbirine denk olabilir yani. Daha da vardı aklımda bir şeyler ama şimdi gelmedi aklıma gelse de salla zaten.

  • acccra  (28.07.14 04:39:03)
Boşa uğraşma diyorsunuz yani. Peki öyleyse. Cevaplar da çok orijinalmiş bu arada, teşekkürler:)

  • kehribar  (28.07.14 10:36:18)