makyaj yapalım o süreci özet geçelim

barbara'nın üzerine yazmaya karar verdim.makyajla çok aram yok. elimde sadece bir rimelim var onu da beğenmiyorum zaten.birkaç tane de kalem var siyah felan.

fondoten ağır yağlı geliyor.siz makyajda ne kullanıyorsunuz ?
ve,,,
beğendiğiniz/kullandığınız şu ürünlerde tavsiye verir misiniz,kaç tavsiye olsa o kadar iyi.
1-pudra?
2-allık?
3-göz farı?
4-uzun ve düzenli tarayan/gösteren rimel?

yanlarına az çok fiyat da belirtin ki cebimi yakanlardan bu sıraar uzak durmalıyım.ama yüzüme de en az zarar versin.siz her bildiğinizi yazın.bloglar çok karıştırıyor kafamı çünkü.

15 senedir falan lancome un rimelini kullanirim. pahali ama kesinlikle degdigini dusunuyorum
fondoten pudra vs ile aram yok
bikac ay onceye kadasr estee lauder goz kalemi kullaniyodum mac eyeliner a gectim. mac ten cok memnun oldugumu soyleyemeyecegim ne yazik ki
  • la noix  (23.07.14 21:40:24)
işte böyle bilgiler istiyorum.teşekkürler la noix ^_^
bu duyurudan sonra rimelde şunu,allıkta bunu alacam deyip çekip gidip almak istiyorum.bir de makyajla ilgili ipuçları olursa ne güzel olur.yeminlen cahilim bu konuda:((

  • kullanıcıdeğilsenizkaydolmakçokkolay  (23.07.14 21:45:30)
Fondoten kullanmiyorum hic. Ama ozel bi yere davet oldugunda cok lazim bence. O yuzden ariyorum ben de. :)

Normalde: bb krem, allik ya da ruj. İkisinden biri. Ya da sadece pudra. Yazin hicbir sey surmuyorum yuzume gerekliyse kapatici sadece. Bi de ruj. Sorunsuz bi cildim var zaten.

1.) Max factor creme puff (40-50 lira), alix avien'in meshur bi pudrasi var cok guzel (30-40 lira)

2.) Allik, the balm'in hot mama falan iyi. (40-50 lira civari)

3.) Kullanmiyorum.

4.) Max factor false lashes gibi bi sey (40-50 lira civari), Maybelline nin de guzel rimelleri var (20-30 liradir herhalde)

Ek: Watsons'da indirim var kizlaaaarrr!! 23-27 temmuz arasi! Haberiniz olsun.
  • barbara herhalde barbara manken olan  (23.07.14 21:46:54)
Fondöten değil avene güneş koruyucu krem kullanıyorum yaz kış olmak üzere. Üzerine mac'in studio fix pudrasını kullanıyorum yıllardır. ayrıca cildim aşırı kuru olduğu için bazen de bb krem kullanıyorum bu da mac. ama çok nadir. pudranın fiyatını net hatırlamıyorum şu an ama en az 1 yılı buluyor bitmesi.

far kullanmıyorum sephora'nın smart eyeliner'ını kullanıyorum fiyatı 35 tl.
allık asla kullanmam.

rimel: pastelin renkli rimelini kullanıyorum siyah için hala arayıştayım.
bonus olarak ruj yazayım: mac - russian red. fiyatı en son 46 tl idi sanıyorum.Onun da fiyat performans oranı çok iyi bence.
  • amelie poulain  (23.07.14 21:50:25)
barbaraa,gratis'te de varr:)

  • kullanıcıdeğilsenizkaydolmakçokkolay  (23.07.14 21:51:16)
Ben de takip edeyim. Makyajını sabitlemek, yüzünün parlamasını önlemek istersen rimmel stay matte pudra var, çok ucuz ama işini iyi yapıyor. Makeupalleyden yorumlarına bakabilirsin.

Maskara için de kirpiklerin önemli, şu an sık kirpikli misin az ve seyrek kirpikli misin ona göre fırçanın derinliği ve uçlarının sıklığı değişiyor. Biri sende tostoparlak yaparken başkasında takma kirpik etkisi yapıyor.

Eyeliner olarak Bodyshoptaki iyi, rengi tam siyah. Fiyatı 50-60 lira galiba.

Fondöten kullanmam, bilmem. BB istersen mischa, skinfood vs. kore markalarını tercih ediyorum. Daha beyazlar. Diğer markalardan bir sürü bb denedim, hepsinde sarimsi bir ton vardi. Beyaz tenli olduğumdan maske gibi duruyor.
  • Lim5  (23.07.14 21:54:05)
oha gratiste de var mı?? O daha yakın bana, oranın indirime girmesini bekliyordum. :D Yaşasııın.

  • barbara herhalde barbara manken olan  (23.07.14 21:54:43)
lim5,ben seni hep erkek sanmıştım:/ ben de beyaz tenliyim.pudra daha hafif geliyor o yüzden bb cream ya da fondoten kullanmak istemiyorum.hem kirpiklerim sık,ortalamadan uzun.ama dağınık görünüyor hep gözüme.

the balm alacağım allık şu an karar verdim.beyaz tene hangisini seviyosunuz ben bronz düşünüyorum şimdilik ama değişebilir fikirlere göre.
  • kullanıcıdeğilsenizkaydolmakçokkolay  (23.07.14 22:17:16)
the balm frat boy çok güzel. her indirimde mutlaka yedekliyorum.
mac'in kaş rimelini kullanmaya başladım birkaç gündür. eğer kaşlarınız seyrekse kesinlikle tavsiye ederim, müthiş güzel gözüküyor.

  • musculussternocleidomastoideus  (23.07.14 22:23:46)
Olabilir, eskiden cinsiyetimi pek belli etmiyordum, erkek gibi de yazmiyordum da nötrdüm :)

Maskara için eğer yeterince kirpigin varsa çok ince ince sık olanlardan alma. Benim kirpiklerim seyrek değil, sık ama orta, uzun kirpiklerim yok. Maybelline'in şu maskarasini kullanıyorum, yerine alacaksam da benzer fircali bir sey alacağım. www.buymebeauty.com Estee lauderin üstü sarı girintili altı mavi düz rimelini de kullandım ondan hiç memnun kalmadım, yapış yapış oldu.

Allık kullanmıyorum ben, tam elmacık kemiklerinin üstü her zaman pembe kendinden. Pek ihtiyaç duymadım.

Burada güzel bir liste yaparsak yarın gratise veya watsonsa uğrayıp alacağım :)

Eyelinerda watsonstan deborah aldım bir de o da mavimsi siyah, çok kalıcı hatta makyaj temizleyiciyle bile çıkmıyor ama kalem olmasına rağmen sürmek zor, gelmiyor ucuna bir türlü.
  • Lim5  (23.07.14 22:46:11)
lim5,benim listem :)
1- alix avien ya da max factor.gidip denerim.her yerde o kadar çok görüyorum ki iki öneriyi.
2-the balm.yine görüp bakmam gerek hangisi olacağına.ayıptır söylemesi %50 indirim var gratiste:D
3-???
4-dediğin fırçya bakacağım.orada çalışanada sorarım ama güvenmiyorum onlara.bakar içime sinerse alırım.

bende liste bu.ruj da bakarım ama maddiyat sıkarsa almam:/
  • kullanıcıdeğilsenizkaydolmakçokkolay  (23.07.14 23:14:08)
ben pek makyaj yapamıyorum -okuldan dolayı- yaptığımda genelde bb krem hatta bazen onu bile kullanmıyorum cildim düzgünse, rimel, eyeliner, bazen allık, bazen ruj bazen ikisi de. ama cildim çok bozuksa bb krem + hafif bir pudra kullanabiliyorum. ha bazen gözümün altına renkli kalem çektiğim de olabiliyor ama allerjik bir yapısı var gözümün, o yüzden içine çekmiyorum pek, altına biraz.

bb krem: maybelline -bana yetiyor şahsen- geçende bodyshop'tan aldım, acayip koyu renk verdi, hatta bana göre daha koyu tenli olan annemde bile iki ton koyu kaldı, elinde falan deneme alacaksan -gerçi zaten elde denenmez de, bende salaklık- içlerinde pigmentler var özel, sonradan yayılıyor yüze, ten sıcaklığınla falan, çok kötü duruyor-
bb krem yoksa: garnier güneş koruma kremi -yüz için-
pudra: the balm sexy mama -olması lazım, tenim çok beyaz en açık renk neyse onu kullanıyorum- eskiden max factor'un creme puff'unu kullanıyordum, 05 numara transparan ama o bile çok koyu geliyor artık :(
ruj: maybelline rose jam -gül renkli, parıltılı bir ruj, gündüze uymuyor ama- flormar'ın ya da nivea'nın kırmızı renkli mat rujları -unuttum şimdi numaralarını- gündüz çıkarken ama genelde nivea'nın meyveli dudak nemlendiricileri -vişneli olan özellikle, bayağı bir renk de veriyor-
rimel: maybelline'in tombik lacivert şişede olanı var ya, en ucuzundan, o. bazen de böyle dantelli bir kapağı olan var, o çok güzel gösteriyor, almışsam ondan kullanıyorum.
eyeliner: flormar. geçende bodyshop'tan aldığımı bile beğenmedim. bir sürü marka kullandım -nivea da fena değildi- ama en verimli kullandığım bu oldu
göz kalemi: genelde flormar marka olanları kullanıyorum.
allık: bunda çok değişik şeyler denemişliğim var. golden rose altınlı-pembeli terracotta, hafif yanık tende güzel duruyor. bir de pastel'in pembe toplar şeklinde olanı var, o da güzel. mac'in pembe allığı zaten çok güzel. ama artık bunların hiçbirini kullanamıyorum son bir kaç senedir denize giremediğim için -bi geçen sene girdim, onda da yanmadım- şu anda the balm'ın allığını kullanıyorum, şeftali rengi olan. maybelline'in şeftali rengi allığını almıştım, beğenmedim, kenarda duruyor :(
far: pek kullanmıyorum, elimde maybelline ve golden rose marka falan var. böyle no name markalar falan da var fi tarihinden kalma. kırk yılda bir gerekirse sürüyorum, o da düğüne müğüne giderken falan oluyor genelde.

ha ben öğrenciyim, çok pahalı marka alamıyorum. aslında cildim hassas sayılır, gözüm zaten hassas, ama şu zamana kadar şu markalarla sorun yaşamadım. flormar enteresan biçimde ucuz ve güzel, cildi çok sorunlu olan kuzenim de böyle clinique, shisedo falan alıyordu, gitti flormar'dan aldı, memnun kaldı, öyle diyeyim. (ama ojeleri çok iyi değil, o da var :( )
  • pasp  (23.07.14 23:17:08)
pudra: çok sık olmasa da maybelline'in pudrasını kullanıyorum. bi ara innova'nın transparan pudrasını kullandım çok memnundum ama bi sefer maybelline kullanınca o da hoşuma gitti pudra sürmüşsün gibi durmuyor.
bb krem: yaz mevsiminde terden sıcaktan yağlanma yapıyor diye kullanmasam da l'oreal in bb kremini çok sevdim. buğday tenli sayılırım ama fair tonu tam oluyor.
allık: valla elime ne geçerse. öğrenciyim, arada annemden aşırıyorum.
göz: far kullanmam. rimmel'in asansörlü siyah göz kalemini kullanıyorum. akma kokması yok.
rimel: bu da rimmel'den. sarı kapaklı bi rimeli var işte o.
ruj: rimmel'n kate moss serisinin renkler çoğoş. kırmızı ve turuncuya yakın renkler kullandığım için 110 numarasını severek kullanıyorum. mat bi ruj fakat altına neutrogena'nın renksiz dudak nemlendiricisi sürünce iyi oluyor. mat kullanmak istediğimde ise sadece ruju uyguluyorum.
alix avien'in bi pembesi vardı o hoşuma gider bi de ama hatırlayamadım şimdi numarasını.
  • rayde  (23.07.14 23:41:15)
ben de belli başlı en sevdiğim ürünleri yazayım:
the balm renkli nemlendirici (indirimle 20-25tl)
maybelline fit me kapatıcı (yüz geneli, 25tl)
elf under eye concealer (göz altı kapatıcı, 10tl)
mac msf natural pudra (sabitleme, 80tl)
mac blance type far (45tl) ya da wet n wild brule far (10-15tl) (krem renkli, tüm göz kapağına renk eşitleyici olarak)
urban decay faint far (açık kahve, alt dış kirpik dibine, basics palette var. 90 tl paletin fiyatı idi ben aldığımda)
elf mineral infused mascara (hacim vermeyen, sadece uzatan, çok sevdiğim rimelim, 10 tl)
elf eyebrow kit (kaşlar için jel + pudra, 10 tl)
allık hiç kullanmıyorum ama balmdan downboy ve narsdan zen allıklarım var elimin altında duran.
bir de ruj olarak da jumbo stick şeklindeki balm-stain tarzındakilere takmış durumdayım bu ara. (hemen hemen her markada var, clinique chubby stick en popülerleri sanırım)
  • icemint  (24.07.14 09:22:36 ~ 09:23:41)
avene güneş kremini sürüyorum önce.

sonra en pahalı markaların pek çok concealerin kullandım ama sonuç rezalet oldu kim derdi ki ucuz alix avien'in kapatıcısında bulacağım devayı, kendisine bayılıyorum. sürümü ve kıvamı çok güzel. beyaz tenli olduğum için göz altlarımın tonlarını eşitlemek adına bunu sürüyorum.

sonra eyeliner sürüyorum, macinkinden memnun kalmadım max factorunkini tavsiye üzerine aldım, cidden çok çok güzel. içinden fırçası da çıkıyor sürümü rahat ve dayanıklı.

sonra rimel sürüyorum , yıllardır hep max factor 2000 calorie volume kullanırım, mac'inkini yine denedim bunun gibi dolgunluk vermiyor. fırçalarında fark var sanırım.

en son mac mineralize pudra ve yves rocher ruj.

Edit: bir de oil control mendilleri taşırım yanımda özellikle yazın çok işe yarıyorlar. gratiste epey ucuz bi fiayta satılıyor, 50 tanesi 3 lira mı ne :)

bir de duyuruyu favladım lütfen silmeyelim !:)
  • neferkitty  (24.07.14 09:28:32 ~ 09:32:46)