Kilo/Spor/Göt

Şimdi ben bir süredir diyet artı spor yapıyorum, vücudumda kaslanma var bariz, kilo verdim, vs. O konuda sıkıntı yok.

Sıkıntım göt/basen bölgesinin yeterince verimlilik göstermemesi. Karın ve kollar abuk fark etti. En sorunlu bölgem olan basen, but, bacak ise yeterince hızlı toparlanmıyor. Altta kaslar var taş gibi, üstünde yağlar löp löp. Özellikle dizden yukarısı. Buna ne yapmalı?

Squat diyeni dövüyorum. O kadar kas yaptık, bir işe yarasın.

bisiklet sür benim o kısımları eritti sende nasıl etki eder bilemem

  • hematom  (22.07.14 21:45:41)
tamam, böyle tekliflerle gelin bana. bölgesel zayıflama yok biliyorum, ama bölgesel sıkılışma var. hatta şimdi gidip süreyim biraz. günlük kaç dakika sürmüştünüz?

  • trachemys scripta elegans  (22.07.14 21:48:08)
Karbonhidratı kesin. Karbonhidrat nedenli insülin salınımı nedeniyle erimiyor o yağlar.

  • angelus  (22.07.14 21:49:11)
karbonhidratı azalttım... azalttım ama... ne bileyim bir dondurma, bir meyve, arada bir kokoreç... kaçıyor yani. :(((

  • trachemys scripta elegans  (22.07.14 21:51:17)
Azaltmayın, kesin. Dediğim gibi, başka türlü eritemezsiniz o yağları. İlla karb. alacaksanız 50 gram civarında olsun, o da sadece yeşil yapraklı sebzelerden gelsin. Onun dışında karbonhidrat almayın. Vücut enerjiyi karbonhidrattan değil de yağlardan karşılamaya başladığında yağ yakımına başlarsınız.

  • angelus  (22.07.14 21:54:34)
Karbanhidratı kesmeyin, arada yiyin, nefsinizi köreltin. Sonra kendinizi bir gün hunharca karbonhidrat yiyerek görebilirsiniz, genelde böyle olur:) Sporu arttırın. Koşabilirsen çok iyi olur. Sallana sallana erir onlar.

  • Lola90  (22.07.14 22:00:59)
Karbonhidratı arada yiyip nefsi köreltmek diye bir şey yoktur; karbonhidratı keserseniz, belli bir süre sonra karbonhidrata olan isteğiniz gider. Arada yerseniz karbonhidrat isteğiniz körelmez bilakis karbonhidratın vücutta yarattığı etkiler nedeniyle daha büyük bir açlık hissedersiniz.

  • angelus  (22.07.14 22:03:47)
basen ve popo zaten en zor toplanan bölgelerdir kadında. size önerim cardio egzersizleri (yağ yakımı için) arttırmanız ve o bölgeler erimeye başladığı anda pilatese başlamanız.

ayrıca yukarıdakilere katılıyorum. şeker ve karbonhidratı azaltın.
  • you are my lethe  (22.07.14 22:21:50)
Bir tarafiniz eriyor ama diger tarafiniz ayni hizda erimiyor gibi gozukuyorsa ayni hizda erimeyen bolgenin aslinda ayni hizda eridigini ama genetik acidan daha fazla yag, kas ve belkide kemik kutlesi edinimi oldugu icin gorunurde belirgin fark yaratmadigini dusunmek dogru olani. Bolgesel zayiflama gercek olmadigi gibi bolgesel sikilasmak da cok asiri bir spor programina tabii olunmadigi muddetce ulasmasi zor bir emeldir. Kicinizi istediginiz hacme getirmek istiyorsaniz butunen zayiflamaya devam etmeniz gerekmekte. Ama ben sahsen boy kilo oranina ideal olcekte ulastiktan sonra bedeninizle barisik olmanizi tavsiye ederim.

  • secim  (22.07.14 22:24:16)
bir ara 10gün 1,5 saat günde kalan 20gün her sabah 1 saat bisiklet kullanıyordum. Kısaca günlük bir saat kullanın

  • hematom  (22.07.14 23:09:14)
üzgünüm ama götün için yapacağın tek şey squat. bunu plates ve hatta aletli plates ile destekleyebilirsin. hatta TRX i kullanabilirsin.

edit: vurursan vururum yok öyle haybeye dayak.

öptüm bys.
  • Sskywalkeremre  (22.07.14 23:14:22)
Kalça çevresi yağlanma östrojeniktir. Brokoli, keten tohumu yazıyorum sana. Vücudun aşırı su da tutuyorsa bence analiz de yaptırmalısın.

  • arnold schwarzeneger  (23.07.14 09:03:22)
egzersiz rutinimin parçası olarak squat, jump squat, sumo squat, squat&shadow boxing fln yapıyorum zaten. o yüzden dedim squat demeyin diye. daha vermem gereken kilo var zaten. cardio olarak 1 saat bisiklet yapayım o zaman. diğer egzersizlere devam. karbonhidratı da kesmeye çalışayım, ama zor be. tamamen kesmek yani. :/

ilgilenen, bilgisini paylaşan herkese teşekkür ederim, başka önerisi olan varsa beklerim.
  • trachemys scripta elegans  (23.07.14 11:08:01)