roma'da yapılacak şeyler.

"gidince mutlaka yap et" dediğiniz şeyler? neyler? genel tavsiyeleriniz de yazın hatta. yapma etmelerinizi.

pek kimsenin yapmadığı bir aktivite olduğu için söylüyorum. bilmediklerinden yapmıyorlardır muhtemelen. :) scuola gladiatori di roma. gidiyorsun 3-4 saat boyunca eğlenceli bir gladyatörlük dersi alıyorsun çok güzel oluyor :)

  • anteke  (21.07.14 11:18:46)
Ben sokaklarda kaybolmayi dusunuyorum.
Basligi takipteyim.

  • delifaruk  (21.07.14 11:22:33 ~ 11:22:49)
  • vejeteryanvampir  (21.07.14 13:47:06 ~ 22:17:53)
- Gitmeden önce Audrey Hepburn Roman Holiday (Vacanze Romane) izleyeceksin
- tiramisu seviyorsan Pompi'ye gideceksin. Google maps'te var.
- Bol bol sehir meydanında yürüyüp gezeceksin
- Vatikan Müzesini gezeceksin. (3 saat sıra beklemek istemiyorsan biletini online olarak satın alacaksın.)
- San Piedro katedralini gezeceksin hatta paraya kıyıp çatısına bile çıkacaksın.
- Fontana di Trevi (ask cesmesi) civarında dondurma yiyeceksin.
  • hematoz  (21.07.14 13:48:58)
dondurma ye.

  • sannora  (21.07.14 16:59:57)
Yak orayi. :P

  • perfection  (21.07.14 18:38:28)
vatikan'da kiyafet kurali var, askili ve sortlu girilemiyor, bilginiz olsun.

roma dondurmasi, tiramusu, spagetti ve pizza yemek.

sokaklarda kaybolmak, cunku yanlislikla girdiginiz bir sokakta bile cok enterasan seyler cikabiliyor karsiniza. mesela Saint İgnazio di Loyola kilisesiydi sanirim, Panteon'a cikan ara sokaklardan birinde, kucuk, belli belirsiz bi kapisi olan kilise. iceri girin, ve sakin yukari bakmayin. bikac metre ilerleyin, yerde yildiz ya da halka seklinde bir isaret goreceksiniz. orda durun ve kafanizi yukari kaldirin. suprizzz. valla ben cok begendim ve saisrdiydim ama zevk meselesi tabi.

Piazza delle Republica meydaninda adini hatirlamadigim bi muze ve kilise var. muzede pek birsey yok ama santa maria degli angeli kilisesine bir girin. Michelangelo'nun cok eski bir kilise kalintisi uzerine yeniden yaptigi bir kilise. icinde meridyen cizgisi, burclar, gunes saati ve Michelangelo,nun bazi ilginc tasarimlari var. arka taraf dogru yururseniz cok da guzel bir zen bahcesi var.
  • nicki martin  (21.07.14 19:06:34)
giolitti

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (21.07.14 22:01:32)