hiç tanımadığınız biri gelip size çok yalnızsınız derse?

Bok gibi hissettim şu an.

Yalnız başıma yemek yemekten de oturmaktan da dolaşmaktan da çok keyif alıyorum, doğru. Ama asosyal de değilim ya, dışarda bir sürü arkadaşım var.çok kısa bir süredir burada yaşamama rağmen bence çok fazla arkadaşlıklar kurdum. ama bu kafeteryada genelde tek başıma oturuyorum ve az once garson gelip buralı degilsiniz heralde dedi. Ben de evet neden ki diye sordum. Cok yalnızsınız , sizi hep yalnız goruyorum burda dedi..

Sonra yan masadaki adam yeni mi başladınız, burdan mezun degilsiniz heralde diye sordu.

Bırakın lan beni kendi halime diyemedim tabi.

Siz de bozulmaz mıydınız ya?

bana bu soruyu soramıyorlar.

  • gokhan atestepe  (18.07.14 11:37:01)
adama sarılıp ağlardım :))
çok gereksiz bir laf etmiş.

  • rock n roll  (18.07.14 11:37:59)
Hic hesapta yoktun kehribar. O degil de ayni seyi birkac kisi soyleyince insanin morali bozuluyor. Takma gecer.

  • rhollor  (18.07.14 11:38:42)
Sopayla dürtüp uzaklaştırmaya çalışırdım.

  • angelus  (18.07.14 11:38:44)
o ne ya öyle. orası belki özellikle yalnız gittiğin bir yer, öyle tercih ediyorsun? çok yalnızsın ne ya? sandığınız kadar yalnız değilim teşekkür ederim diye zırvalardım o an sanırım ben?!

aklı başındakileri tenzih ederim de, bu tür durumlarda kürk mantolu madonnadaki erkek küstahlığı tanımını anmadan edemiyorum.

edit: kadın olduğunuzdan ve garsonun yürümeye çalıştığından emin gibiyim de, kadınsınız dimi?
  • shiranai  (18.07.14 11:39:36 ~ 11:40:31)
bence sen kadınsın ve garson sana asılmaya çalışmış.

  • dafuq  (18.07.14 11:41:50)
tarzım böyle deseydin

  • rapon  (18.07.14 11:43:08)
Zarf atmış size!

  • gece lampulu  (18.07.14 11:46:24)
kadınsın. ben erkek olarak gidiyorum ve kimse sallamıyor.

  • kelepir  (18.07.14 11:46:46)
derin analizler yapma adam muhabbet açmak istemiş işte.

  • irsh92  (18.07.14 11:49:18)
Arkadaşlar buradaki sorun kadın olup olmamam değil. Asılma gibi bir amacı olduğunu da sanmıyorum, öyle olsaydı anlardım. Adam geldi resmen acıyarak çok yalnızsın dedi. Onun ne düşündüğü de umrumda değil aslına bakarsanız ama insan kötü hissediyor işte.

  • kehribar  (18.07.14 11:52:07 ~ 11:54:05)
@freekara asabımı bozma benim. İnsan kotu hissediyor biri sana zank diye öyle söyleyince diyorum. Kotu etkilendigimi söylüyorumzaten. Burada önemliolan husus benim hakkimda ne düşündüğü değil pat diye yüzüme söylemesi. Anneye anlatır gibi anlattırdın illa.

  • kehribar  (18.07.14 11:58:18)
bi bira ısmarlardım :) en azından soran çıkmış o da bişey

  • mirty  (18.07.14 12:01:56 ~ 12:02:17)
  • marido  (18.07.14 12:03:11)
canım kehribar, sen de cidden anlamıyorsun bu işlerden:)
garsonun asılması gibi, buradakiler neredesin, tanışalım diyorlar aslında:)
kendini bu kadar yalnızlığa mahkum etme.
  • yalnux  (18.07.14 12:05:08 ~ 12:05:34)
Sana ne yapraam derdim.

Eleman sana direkt zarf atmış. Ben de öğlen genelde tek başıma yiyorum. Zaten hızlı yürüyen, hızlı yiyen bir insanım. Pıt pıt gidiyorum, elimde mutlaka okumalık bişeyler oluyo. 15-20 dk içinde de kalkıp dönüyorum. Hiçbi kimsenin daha böyle bişey demişliği yok. Gayet selamlaşıyoruz ve bitiyo. Bence tavırla da alakalı biraz. Buna üzüleceğine, vurdumduymaz ol :)
  • pandispanya  (18.07.14 12:11:28)
Dümdüz yürümüş işte.

  • arnold schwarzeneger  (18.07.14 12:15:51)
E sizde hata, sizde yani. Niye cevap veriyorsunuz ki? Niye evet neden ki diye soruyorsunuz? Gülümseyin ve yemeğinize dönün, çok mu zor? İnsanların her sorduğuna, her söylediğine cevap vermek zorunda değilsiniz. Dışarıdan gelen merak edilir, kimdir nedir, neyin nesidir didiklemek için esnaf tam kadro çıkar sahaya. Böyle sorulara cevap vermemeyi öğrenin. Nasıl olsa her gün ekmek aldığınız mahalle bakkalı gereken bilgi akışını sağlayacak :)

  • istinyede bekle  (18.07.14 12:50:37)
@istinyede bekle, 4 aydır her gün cıktığım kafeteryada calisan üstelik muhtemelen yasida benden küçük olan hatta benim de nisanlı olduğunu bilen birinin sorusuna cevap vermemek gibi bir kezbanlık yapmak istemedim. Üstelik bu olay benim çalıştığım yerde oldu. Gidip esnaf lokantalarında kimseyle muhabbet etmiyorum yani. Etsem de kimseyi ilgilendirmez. Kendinizi yormussunuz ama ben soruya bir cevap bulamadım.

Her soru soran her muhabbet açmaya çalışan insan da birilerine yürümeye çalışmıyordur. Bu nasıl bir zihniyet, bu nasıl bir özgüven?
  • kehribar  (18.07.14 13:18:43)
Açık açık değil ama kapalı kapalı asılmış. Oranın çalışanı olduğu için açık açık söyleyememiş, yakında telefon istemece olur.

  • aychovsky  (18.07.14 13:27:52)
Karşınızdakini tanımıyorsunuz, ne diyeceği belli değil. Ve ummadığınız bir laf gelmiş, canınızı sıkmış. Siz kezbanlık yapmayayım derken, kamilliğin hasını görmüşsünüz. Bir insanın yüzüne "Çok yalnızsınız" demek çok çirkindir. Evet, siz yalnız değilmişsiniz, dışarıda arkadaşlarınız varmış, ne güzel. Ya gerçekten çok yalnız olan bir insana denk gelseydi? Siz yalnız olmadığınız halde bu kadar etkilenmişsiniz, gerçekten çok yalnız olan birisi denk gelse ne hissederdi, şöyle bir düşünün.

Ben size asılmıştır gibi bir şey yazmadım, ima da etmedim. Bana cevaben yazdığınız kısımda yaş ve nişanlılık durumlarını belirtmeniz gereksiz olmuş.

Ben esnaf lokantasına giderim, mesele iş yeri kafeteryası-esnaf lokantası değil. Sadece böyle damdan düşer gibi gelen sorulara cevap vermem, gülümseyip geçiştiririm. Siz yapmadınız da noldu; tadınız kaçtı, demek istediğim bu. Ben olsam çok bozulurdum ama tepki de gösterirdim.
  • istinyede bekle  (18.07.14 13:38:44)
bariz bir yürüme, iş atma durumu. özellikle olumsuz konuşmuş ki moralin bozulsun, özgüvenin sarsılsın, kendini eksik hisset. bir ihtimal sen ona git "niye öyle dedin" diye sor o sana söylesin, muhabbet açılsın. tam da "bırakın lan beni diyemeyiş"lerden beslenen bir durum, ecnebiler "negging" (nagging değil) diyor.

  • inscrutable  (18.07.14 13:47:03)
ben bozulmazdım. seni hep yalnız gördüğü için sorma gereği duymuş, sormasa daha iyi belki tabii. ama asıldığını falan zannetmiyorum. genelde gittiğin bir yermiş, hep yalnız görülüyormuşsun, yeni de birisin, o da bir nevi hal hatır sormak adına öylesine muhabbet etmeye çalışmış. buradakiler gereksiz tepki göstermiş bana kalırsa. aksine, birbirimize yabancılaştığımız şu ortamda gayet sıcak bir yaklaşım bence. bozulmana ya da üzerine düşünmene gerek yok.

ben de mesela şu an oturduğum eve ilk geldiğimde evin karşısındaki 24 saat çalışan şarküterinin sahibinden "sabaha kadar ışığınız açık, iyi uykunuz gelmiyor" gibi bir cümle işitmiştim. işimi söyleyip, "evde çalışan biriyim, evet" demiştim. "haa öyle mi? sizin de iş zor tabii ya, görüyordum da merak ettim sadece" demişti. abuk bir muhabbet yani, merak ediyorlar ne yapacaksın, türk insanı meraklı.
  • soso  (18.07.14 13:49:49)