Askerler ve askerligini yapmis olanlara soru

Merhabalar,

Biraz uzun olacak ama durum da bir hayli karisik cevap verecek olanlara simdiden tesekkurler.
Su anda 74 gunluk jandarmayım. Usta birligim bir ilce jandarma karakolu buraya tek basima geldim ve bazi sorunlar yasadim askerlerle, birlik degistirmek icin dilekce verdim (boyle bir hak var evet) boluk komutanı tayin olacakti ve buna ragmen dilekceyi imzaladi gitmeden. Benim bildigim dilekcenin gectigimiz carsamba il jandarma komutanligina gitmis oldugu. 3-4 gun icinde cevap gelir dediler gelmedi, boluk komutani vekiline sordum idari islerdeki komutana yonlendirdi, o da uzmana yonlendirdi yarin il jandarmaya gidecek baksin diye. Neyse bakarim dedi uzman fakat olay molay oldu, gidemeyince sordum o da beklemen lazim gibi bisey soyledi. Sonra bu boluk komutani vekili geldi hemen yanima. Ben alayı aradim, komutan bakmis dilekcene ama ne olumlu ne olumsuz birsey soylememis dedi (?!) ve "senin acelen var mi?" Dedi(?!) tekrar arayip sorarim direk komutana olmazsa dedi. Ben de soralim dedim.

Bu durumda ihtimaller nedir? Sizce dilekcem engelleniyor mu? Son soylenen 2 cumle, dilekceye olur verilmis bunlar salmak istemiyor anlamina gelir mi?

illa cevap vermek zorundalar dilekçene. komutanların yeni korkulu rüyası bimer. bimere verecem de. silsileyi bozmadan alay komutunanına kadar çık. nerede jandarma olduğunu yaz bakalım özelden.

  • mr fusion  (16.07.14 17:00:50)
sizi, birliklerinden göndermek istemiyorlar diye algiladim ben.

nedeni de muhtemelen, herhangi bir teftişte görülecek olan bu dilekçenin neden verildiğine ve askerin neden rahatsız olduğunun sorulacagina ilişkin kuşkular diye düşünüyorum.

eger ustelerseniz, size bir yanit vereceklerdir.

yalnız, gideceğiniz yere de "bu uyumsuzdur, ona gore davranin" filan gibilerinden laflar edebilir ve sizin, gideceğiniz yerde daha da rahatsız olmaniza neden olabilirler.
  • for the record  (16.07.14 17:14:22)
Ustelemek niyetim var surekli. Ama bu adamlar bu sefer belgeyi hic gondermeyip yok edip benimle de ugrasabilirler diye cekiniyorum. Ya da bana gelen dilekceyi vermeyip senin is olmadi deyip gecistirmeye calisabilirler

  • Gkcn  (16.07.14 17:18:42)
Dilekcedeki nedenler de birlikten bagimsiz. Kendimle alakali sivil hayat kaynakli problemler oldugundan bahsettim. Bunu da bir baska rutbeli akil verdi. Ancak ben kandirildigimi dusunuyorum.

  • Gkcn  (16.07.14 17:20:56)
seni salladıklarını düşündüğün anda "bimer" kelimesini kullan.
İşlemleri hızlandırırsın.

  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (16.07.14 17:26:27)
Bu sefer de beni darlamasınlar?

  • Gkcn  (16.07.14 19:00:23)