balık tutmayı bilen birileri

olta alıcam. şimdi gitsem av malzemesi satan bir yere söğüşlenmem garanti. satın alma kanalım açık şu an adam ne dese inanır alırım keriz gibi. 3 gün önce sorsan olta misina iğne der devam ederdim şimdi bakınca bunların bi ton parametresi çeşidi varmış onu gördüm. kıyıdan yemle ve veya suni yemle balık tutabileceğim bir olta aramak niyetindeyim. kuvvetle muhtemel gideceğimiz yer izmir karaburun veya foça taraflarında olacağı için kayalık olucaktır. ne tarz bir olta alsam, ne çeşit iğneler yemler kullansam az da olsa bir şansım olur?

bi kamış ve çapari yeter. dikkat et dukkanda tatlı su yemlerini gazlamasınlar.

  • anonymice  (15.07.14 21:49:35)
cok iyi bilmem ama gideceginiz yer de onemli. ne tur balik tutmak istediginiz de. her balik turu farkli yemden hoslanir. igneleri de farkli olur. gittiginiz yer de ne cins baliklar var onu ogrenmek lazim. bu baliklar acikta mi gezer daha cok yoksa kiyida mi. bunlari bilmek lazim

  • crucio  (15.07.14 21:51:32)
izmir'de çapari çalışmaz.
karbon fiber 3 metre 3.5 metre bir kamış alsan işini görür , orkinos akya , sinarit gibi balıkları avlamayacağını varsayarak söylüyorum esnek ve hafif olması gerekir.
ege'de en yaygın çupra kupez kefal levrek sarpa gibi etçil / kefal hariç balıklar dolayısıyla 0.35 mm misina işini görecektir.
suni yem turkiye de cok çalışmıyor en azından kıyıdan zor çalışıyor..
balıkçı dayıları gözlemle onlarla muhabbet et sana takım konusunda tüyolar vereceklerdir.
  • the imp  (15.07.14 22:32:43)
suni yemden kastınız rapala ise, yani at-çek düşünüyorsanız olmaz. hem yemli, hem at çek yapılmaz aynı kamışla.

benim de tavsiyem, 3m civarı bir kamış ve düzgün bir makina almanızdır.

kamış için d.a.m. öneririm. fiyat performans ürünüdür.

bir kaç ay önce hafif bir kamış olsun diye d.a.m. onliner 150 270cm almıştım. boyunuz çok uzun değilse tavsiye ederim.

www.anadoluavmarketi.com

ya da onliner 200 300cm olana bakabilirsiniz.

www.anadoluavmarketi.com

bu kamışlar gayet de hafif. zaten ben de alırken eşimin kullanması için hafif bir takım yapmaya gayret etmiştim.

makine da okuma compresa cp50 ya da 60 alabilirsiniz. bence cp 50 2.70 dam kamış ile çok iyi bir ikili oluyor. bu makine de hafif.

www.anadoluavmarketi.com

misina da sufix bakın. 0,35mm sizin işinizi görür.

rastgelsin.
  • jaaaccckkk  (16.07.14 00:16:21 ~ 00:18:06)
öyle olta çok pahalı bişey olmasın en fazla 50 lira ver.

  • defansif orta saha  (16.07.14 18:05:51)