new york city

şimdi bir dil okulu seçtim. birkaç aya da gitmeyi planlıyorum vizede sorun olmazsa. dil okulunun new york city'de 3 şubesi var. times square, queens ve upper west side'da. fiyat farkının çok olması sebebiyle times square'i eledim. upper west side $150 civarı daha pahalı. evi dil okuluna çok uzak olmayan bir yerden tutacağımı da düşünerek, sorularım şunlar;

sizce hangi şubeyi seçmeliyim? $150 fiyat farkı çok önemli değil. bu iki borough'nın farkları nelerdir? hangisi daha yaşanılır? hangisi bir yabancı için daha tehlikeli? hangisinde daha az türk var? hangisinde kiralar daha ucuz? hangisinde öğrenci daha çok?

hiçbirinde hiçbi tehlike yok. İstanbul'da büyümüş bir insan için, New York çocuk bahçesi gibi gelir.

Queens'tekini seçin. Evi de ordan tutarsınız.

iki boronun farkı, biri Manhattan diğeri Queens. Biri çok çok çok pahalı diğeri daha az pahalı. Tabii ki Queens'te daha fazla Türk vardır, kiralar yüksektir ama Manhattan'daki kadar astronomik değildir, daha fazla öğrenci vardır, bütçe sınırlı olduğu için daha yaşanılır.

Ama 150 dolar önemli değil, 113 doları da basar sınırsız metro card alırım, vaktim de var, Queens'ten ya da Brooklyn'den ya da New Jersey'den gider gelirim diyosanız, Upper West Side'a gidin. Upper West de, ne kadar upper? Kaçıncı sokak mesela?
  • compadrito  (12.07.14 23:21:38 ~ 23:25:29)