kedi bakımı-ortalama masraf

Kedi bakan galyalılar, ayda kaç lira harcıyorsunuz???

Bir yavru kedi edinmeyi düşündüğümden mamalara bakıyordum bayağı pahalılarmış. Aylık masraf 100 lirayı geçer mi acep?

geçmez. rahat ol. getirdikleri binlere bedel ayrıca.

  • velasco  (12.07.14 01:27:42)
kaliteli mama alırsan o civarda olur.

  • mea maxima culpa  (12.07.14 01:28:41)
Bes yıl once bir Van kedim vardı, orta boyutta mama paketleri bir ay kadar götürüyordu yanlış hatırlamıyorsam (kedi 6 aylikti).

Sadece mama degil, kumu da var devamlı alınması gereken. Silicalar biraz pahalı ama normaller daha ucuzdur, su anki fiyatları bilemiyorum. Ki bence normaller temizlik acısından cok daha rahatti.

Kedinize almanız gereken tirmalama seysi, mama kabı, parazit spreyi tarak vs masrafı 200 tl'yi geçer diye dusunuyorum ayrıca. Aşıları vs. De var, gerçi devlet uni. Veterinerlik fakültelerinde daha ucuza ası yapılıyor bu da boyle bir bilgi olsun.
  • cozum kumesi  (12.07.14 01:30:42)
ayda 20-30 lira sana masraf çıkarır. daha fazlası olmaz.

  • yapma volkan  (12.07.14 01:31:16)
Aylık yüz lirayı bulmaz. Yetişkin bir kedi ayda ortalama 2.5- 4 kilogram arası mama tüketir. Bunun da maliyeti eğer iyi bir markayı tercih ederse kedin 60-80 lirayı bulur bazı durumlarda bulmayabilir bile.
Dönemlik aşılarda o meblağı geçmen gerekebilir senede 2 ay.
Onun haricinde alacağın oyuncakları aksesuarları falan senin inisiyatifinde.
Eğer bir kedi sahiplenirsen bana mesaj atarsın aylık ayırabileceğin bütçeyi söylersin ona göre bi beslenme maliyeti çıkarırsın. Ayrıca sahiplendiğin kedinin sahiplendirme sözleşmesini de iletirsen ilk ay için senden kar almadan gerekli bütün malzemelerini temin etmeni sağlarım.
  • Solem  (12.07.14 01:31:40)
ekonomiden çok uğraşı ve bakımını yapabilirmiyim diye sor kendine. temizmama.com dan al mamayı, topaklaşan kum ile ucuz kumu karıştır. aylık max 30-40 lira gider.

  • paulie walnuts  (12.07.14 02:10:23)
Mamayi temizmamadan alabilirsiniz. Kumu da. Yavru kedilerin asilari biraz sik oluyor, bastan birazcik masrafli. Rutine oturunca 100u falan bulmuyor ama.

  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (12.07.14 02:11:11)
3 kedimiz var toplamda 100ü bulmuyordur

  • oldboy  (12.07.14 02:50:18)
aşıları haricinde fazla bir masrafı yok. aylık 30-40 civarı harcıyorum sanırım ben de.

  • oceanborn  (12.07.14 03:09:31)