italya master

evet beyler bayanlar yol gösterecek birileri var mı?

Lisansı nerde okudun? Ortalaman? Master yapmak istediğin dal? Burssuz gidecek olursan (yüzde 90 öyle olacak) ne kadar paran var aylık? Dil bilgin ne durumda? Ingilizce şart.

  • sen git ben geliyorum  (04.07.14 22:43:00)
neden burssuz olsun ki? ayarlamak çok mu zor? allora ingilizce bilmek ne kadar işe yarar bilmiyorum orda okullar italyanca hep.

  • mula  (04.07.14 22:48:42)
hayır ingilizce okumak istemiyorum italyanca okumak istiyorum y.lisansı. ortalamam 3.25 üstü gastronomi ve mutfak sanatları yüksek lisansı yapmak istiyorum okulu ve bölümü buldum kuzey italyada. devlet okulu. aylık gelir ayrı mevzu da burs olayı halledilir italyadan alabilirim bursu diye düşünüyorum ama kesinlikle bursa guvenerek gıdeyım demıyorum.

  • the knight of the apocalypsy  (04.07.14 22:52:53)
Mula

Evet master için burs aralamak çok zor. Hele ki dünyada ilk 20'deki okullar değilse gideceği yer. Yurtdışı okulları master'a asistanlık vermezler genelde. Bursu da tev TÜBİTAK falan veriyor ama onda da en iyi üniversiteler şartı var.

@the night....

italyancan var mı? eğer bölüm ingilizce değilse ve italyancaysa yüzde 99 ihtimalle italyancanı kanıtlamanı isterler. toefl'ın italyanca versiyonu ne ise onu alman gerekir.

bölümün yetenek işi olduğundan yorum yapamayacağım. hiç bilgim yok açıkçası gastronomi için. ama şu noktada sen okulu ve bölümü bulduysan onların kabul şartlarına bak bir. ne istiyorlar bir gör. minimum şartları sağlıyorsan bölüm koordinatörüne mail at. gerisi gelir zaten.
  • sen git ben geliyorum  (05.07.14 00:58:35 ~ 01:00:50)
hayır italyancam yok öğrenmek istiyorum. bölümüm yetenekle ilgili ama lisansüstü yapılırken yetenekten ziyade teorik derslerle alakalı. yani yemek yapmak değilde yemeğe ayrı bir form vermekle ilgili. italyan üniversiteleri sanırım koşullu kabul veriyorlarmış. çarşamba günü italyan konsolosluğuna gidip bilgi alayım diyorum eğitim ateşesinden, ya da italyan kültürden de olabilir.

burs olayı kıta avrupasından farklı italyada arkadaşlar o yüzden oraya gitmeden olur olmaz dememk lazım.
  • the knight of the apocalypsy  (05.07.14 02:27:13)