mutlu musunuz?

hayatınızda sizi mutlu eden şeyler neler?

nasıl elde ettiniz?

değilseniz neden değilsiniz?

Spor yapmak. 1,5 saat süren bir antrenmanın verdiği mutluluğu veren çok az şey oldu hayatımda.

  • angelus  (26.06.14 23:21:40)
resim yapmak mutlu ediyor, heykel de öğrenince süper olacak

  • rock n roll  (26.06.14 23:22:14)
mutsuzum ama keyfim yerinde.

  • ufukcel  (26.06.14 23:24:34)
Güzel bir işim, güzel bir ilişkim, bir sürü güzel arkadaşım var. Aileye de şükür diyelim orta karar geçiniyoruz. Dolayısıyla evet mutluyum. İlla ki dertlerimiz de var ama onları görmemeye çalışıyorum..

  • kehribar  (26.06.14 23:25:33)
mutluyum=yapım böyle, gamsızım.

meme
porno
film/dizi
video game
spor
  • hasmetizm  (26.06.14 23:27:31)
Bugün yeni bir işten kabul aldım.

İki aydır iş arıyordum. İki yerden, maaş beklentimi tatmin eden teklifler almıştım. Fakat hep bir eksiklik vardı, içime sinmemişti ve reddetmiştim. İçime sinen bir yer olacağına inandım, mail attım, aradım, görüşmeye gittim, tekrar aradım, tekrar mail attım; hiç peşini bırakmadım... ve oldu. Bu beni çok mutlu ediyor. Neden mi? Çünkü torpilim yok, CV'im içeriden gitmedi, neysem o. kendim başardım.
  • tormentorius  (26.06.14 23:28:33)
Toronto. Isim ve isimde sadece 1 yilda kaydettigim ilerleme. Sevgilim. Arkadaslarim. Bilgisayar oyunlari. Bisiklete binmek, bisikletle ise gitmek.

"Sikerim lan boyle ulkeyi, gidicem buradan" dedim ve gittim. Ha, ailemin, arkadaslarimin burada olmamasi hafif bir burukluk yaratiyor ama her turlu deger.
  • fortisvita  (26.06.14 23:31:07)
mutluluk bir şey ifade etmiyor. huzur diyorum. huzur duyduğumda his mutluluksa o zamanlar mutluyum. e haliyle o zaman daha gelmedi(bazen anlık geliyor).

  • uykusunu yakalayan adam  (26.06.14 23:37:07)
şuan herhangi bi duygum yok
az uyku çok iş çok pasta börek modundyım kardeşimn doğum gününü kutladık bugün.

hala misafir var gözümü bantla tutturdum alnıma da öyle açık yoksa kapancak uyucam ciddi ciddi.

benim son duyurumun sahibinin bende gözü gönlü var. olmasa hala seranad yapmaz ay yerim ben onu!

teknolojik olarak yetersizim operatörü aradım, durumu anlattım
seni yemişler bebeyim dedi güldü bi de.

offf

uykum var.
  • indescribable  (26.06.14 23:38:36)
fazla klişe olacak ama anı yakalamaya çalışıyorum. çünkü bana kalırsa insanların mutsuz olmasının ana nedeni hep ileriye dönük olarak daha fazlasını istemeleri ve bir gün istediklerini elde edemeyecek duruma gelmeleri. onun yerine elindekilerle yetinmelisin ve sıkıcı bir iş yapıyor olsan bile her zaman aklında ve yanında seni mutlu edecek bir şeyler olmalı. mesela bir sevgili. canın çok sıkıldığında iki laflayabileceğin bir dost. açıp iki yazı okuyabileceğin bir dergi.

bir de arada bir geçmişe dönüyorum ve 3-5 sene öncesine göre neredeyim, ileride miyim diye bakıyorum. ileride olduğumu görüp mutlu oluyorum. bu bile yetiyor yani.

+ haber izlemiyorum. sürekli bir mutsuzluk sürekli bok bok şeyler. eskiden spor haberi okuyordum sadece. şimdi onu da mahvettiler artık ondan da soğudum. bilim ve müzik haberlerini falan takip ediyorum.

müzik yapıyorum. gitar çalıyorum yıllardır. beni acayip dinlendiriyor ve bana keyif veriyor.

böyle bir döngüde ilerliyoruz bakalım ne olacak. ileriyi düşünsem kafamı kurcalayacak milyon tane şey bulurum en basitinden askerlik ne olacak, yok efendim evlilik olayı nasıl olacak bir sürü stresli şey aklıma geliyor sonra diyorum ki "koy götüne. zamanı gelince düşünürsün". o yüzden en iyisi günün tadını çıkarmak.
  • yigitkaraca  (26.06.14 23:53:28)
Hiç mutlu değilim, üniversite mezunuyum, yıllardır iş bulamıyoum. Hayattan bezdim resmen.

  • marcelle  (26.06.14 23:55:14)
Çok şükür sonunda mutluyum Allah bozmasin çok seviyorum.

  • takilagimacanim  (26.06.14 23:59:21)
Mutlu degilim. Ama mutsuz olmaya da hakkim yok cunku simariklik olur, kucuk dertlerim sorunlarim olsa da bicok insanin dertleri yaninda o kadar onemsiz kalir ki.

Bi de bi yerlerde okumustum, baskalarina yardim etmek, ihtiyaci olanlari mutlu etmek insana kendi keyfi icin yaptigi seylerden cok daha uzun sureli bi mutluluk sagliyomus. Win win yani.
  • saçdemeti  (26.06.14 23:59:50)
1- söyleyemem
2- parayla aldım
3- mutluyum
  • labanon  (27.06.14 00:24:05)
dizi/film izlemek. sadece izlediğim süre içinde mutluyum. bi de bugün ağaca tırmanıp vişne topladım, her yerimi kestim, ağrıttım ama o esnada da mutluydum. gerisinde mutsuzum çünkü yapım böyle. mutlu olmaya müsait değilim. gerçekler falan insanı mutsuz ediyor.

  • yasli ateist  (27.06.14 00:35:36 ~ 00:36:20)
ülke nüfusunun %12,29u engelli.

elim, kolum, bacağım, gözüm, kulağım ve diğer organlarım yerinde. kimseye temel ihtiyaçlarımdan ötürü eksikli, muhtaç olmuyorum. bu kafi.
  • icimdekibiri  (27.06.14 00:38:23)
çok güzel cevaplar, hepinize teşekkür ederim.

ben de cevap vereyim bari; limon çekirdeklerim çillendiği için mutluyum.:)

edit: çillenmek yazmışım, çimlenmek olacakmış. :)
  • in search we trust  (27.06.14 00:40:00 ~ 23:47:52)
Mutluyum genel olarak. Ben uğraşmadım, kendi geldi mutluluk. Meğer uğraşmayınca oluyormuş; çırpınmak yerine yüzmek gerekiyormuş; gazı köklemek yerine sağa çekip dinlenmek yetiyormuş.

  • aychovsky  (27.06.14 00:42:21 ~ 00:42:58)
üzerinde durmamayı seçtiğimden beri keyfim yerinde. ölüm gibi geri dönüşü mümkün olmayan bir şey söz konusu olmadıkça tavsiye ederim.

  • devilred  (27.06.14 01:00:52)
insanları mutlu etmek
spor yapmak
değer yaratmak (yazı yazmak, iyi bi iş yapmak, vs)
  • roket adam  (27.06.14 09:01:10)
bok gibiyim hatta biri gelsede sifonu çekse üstüme diye bekliyorken buluyorum kendimi çoğu zaman
bazende kısa güçlü zamanlarım oluyor 5 dak veya 20 dakika arası güçlüsün diyorum kendime geçecek bunlarda neler geçmediki diyorum
3 kilo verdim saçlarımı 3 numara yaptırdım
herhalde evrendeki en kötü psikolağa gittim geçen gün çünkü hiç bir bok diyemedi iki kelimeyi bir araya toplayamadı
yalnız kalamıyorum,insanın yaşı ilerledikçe sanırım böyle şeyleri atlatması daha zor oluyor
dolayısıyla biran önce iyileşip mutlu olmak istiyorum
  • john  (27.06.14 09:25:39)
Çok mutluyum, hatta o kadar çok mutlu ve huzurluyum ki bu aralar kaybetmekten korkuyorum.

Eşimin benimle ilgilenmesi beni çok mutlu ediyor. 1. kaynağı bu.

İkincisi ise işimde huzurluyum ve başarılı olmak, takdir görmek çok güzel.

Genel olarak da ne olursa olsun içim hep huzurlu, hayattan zevk almayı biliyorum.
  • duyond  (27.06.14 09:35:31)
küçük bi çocuğa bakmak. uzaktan bakmak manasında. en önemlisi kendime ait bi yaşama adım atmak.

bundan 4-5 ay öncesine kadar ara ara çekip gitmeyi planlayacak kadar mutsuzdum. sonra babamla yaşamama rağmen ayrı bi evden bi oda tuttuk sevgilimle. sonra orayı derledik topladık. bu şekilde elde ettim diyebilirim. şimdi haftada 2-3 gün gidip istersem deli gibi temizlik yapıyorum istersem bi sürü yemek yapıyorum istersem de tüm gün yatıyorum.
  • exist is pretty  (27.06.14 09:43:59)
mutlulugunuz daim olsun...

yalniz,

limon cekirdekleri ve bilumum (bilimum degil) cekirdekler, cillenmez,
cimlenirler.
  • for the record  (27.06.14 17:31:13)
değilim ya. keyif aldığım birkaç şeyle ilgilenebildiğim için genelde keyifliyim sanıyordum kendimi ama yok değilim. kafası kesik tavuk gibi fikirsiz dolaşıp duruyorum kendi kendime. bi yolum yok bi şeyim yok. motivasyonsuz iş yapamayan birisi olarak çok ters bana bu durum. çok sıkıldım kendimden kendimi skeyim çok affedersin

  • pescador  (27.06.14 17:36:04)
deneyimleyene kadar çok klişe gelirdi ama kesinlikle spor yapmak +1

güzel ve fit bir vücuda sahip olup bi de ayriyetten o zindelik hissiyle yaşayınca insan daha mutlu oluyor kesinlikle.
  • bili  (27.06.14 17:39:17)
değilim, geberip gitsem keşke. sosyal cevrem bitti gitti, hep evdeyim, sevgili zaten hiç olmadı, kızlar bakmıyor, sikiğin tekiyim. ne boka yaşıyorum bilmiyorum.

  • fransızkalanadam  (27.06.14 17:40:37)
şunu izleyince çok mutlu oluyorum:
www.youtube.com

  • nocturness  (27.06.14 18:19:53)