ya arkadaş kitap fiyatları çok fazla değil mi şu türkiye'de

bugün elime beş kitap aldım ikisini geri bıraktım bütçeyi zorlamama rağmen. ya da çulsuzm da bana mı öyle geliyor

ne dersinz

Çulsuz değilsin. 20 liradan ucuza kitap yok anasını satayım. Ben sahaflardan falan alıyorum o yüzden hep.

  • buff  (25.06.14 21:31:58)
kitaplar çok pahalı. istisnasız sahaflardan alıyorum ben de. anca başka hiçbir yerde bulamazsam, çok çaresiz kalmışsam alırım kitapçıdan. iyice bilgiyi de endüstriyelleştirdiler.

  • lesmiserables  (25.06.14 21:34:18)
korsanı bile 15 e satıyor artık adamlar düşün.istediğim kitapların hiç birini korsan bulamadığımdan alıyorum el mahkum. evet aynen el mahkum alıyorum çünkü hayvan gibi paraları yazara değil aracılara veriyoruz.

e kitaplar normal kitapla aynı para neredeyse ne salak bir anlayış var bizde.
  • angelofdeath  (25.06.14 21:35:14)
hagaten ya
korsan bile orjinalle kafa kafaya yer İzmir!

napim indirim bekleyip dayıyorum parayı kitaba.

kitap fiyatları cidden çok pahalı

eskiden Antalyada 5tl-yazıyla beştl- korsan kitap alırdım be
  • indescribable  (25.06.14 21:37:04)
Kitaplar çok pahalı. Sadece dini kitaplara değil bütün kitaplardaki vergiyi düşürsünler. 3 5 lira da olsa azalsın.

  • nawar  (25.06.14 21:38:01)
kitap 2. el alınır. en güzeli.

  • kamera motor  (25.06.14 21:38:03)
korsana tesvik icin fiyatlari yuksek tutuyorlar.

  • nawres  (25.06.14 21:42:19)
Kim diyor 20 liradan aşağı kitap yok diye ya. 7 liraya milyarlarca şiir kitabı var, 10 liraya 12 liraya birçok kitap var alınabilecek. İyice araştırın bence.

Ama haddinden pahalı kitap yok mu var. Özellikle iletişim, can, doğab kitap bence olması gerekenden çok fazla.

O yüzden kitap okumak istiyorsanız internetten alışveriş yapın derim. Daha indirimli oluyor, belli dönemlerde de daha fazla indirim oluyor. Yky ve iş bankası yayınları zaten uygun fiyatta ama kendi mağazalarında da indirim yapıyorlar.
  • mutlusismankedi2015  (25.06.14 21:47:02)
(bkz: kütüphane)

  • trinitrotoluen  (25.06.14 21:50:41)
Nasil oluyorsa tek normal fiyat is bankasinda. Bir de varlik uygun. Onun disinda telif hakki olmayan eserleri 40 tl'ye satmaya calisan can yayinlari umarim batar

  • Nohut Bey  (25.06.14 21:52:33)
bir ara kampanya yapıldı ama olmadı yine de..

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (25.06.14 21:57:03)
çok fazla ne yazık ki. klasiklerde iş bankası yayınlarının çeviri kalitesi yüksek, fiyatı daha uygun diğerlerine göre. kendi mağazalarından alınca da %20 indirim yapıyorlar. 20 liralık kitap geliyor 16'ya. 16 da az sayılmaz yine.

ucuz diye şiir kitabı okuyacak halimiz yok. kaç aydır almak istediğim kitap yky yayınlarının 36 lira. alamıyorum. sahaflarda da daha ucuz değil.
  • instant crush  (25.06.14 21:59:25)
Kitap fiyatları her türlü pahalı. Yazarı öleli bin yıl olmuş, adamlar hala Don Kişot'u 40 liraya satıyor. Tamam verdim 40 lirayı aldım ama içime de oturmadı desem yalan olur. Korsanı yoktu olsaydı onu alırdım.

  • angelus  (25.06.14 22:07:44)
çokk fazla değil hayvanı fazla, baya kitap fuarlarını beklemeye başladım o zamana para biriktirip toplu alım yapıyorum.

izmirde adam gibi korsancıda bulamadım ne güzel önceden 3 kitap 10 tl korsancıları vardır

ayrıca korsana bu kadar muhtaç kaldıysak neyse.
  • exodia  (25.06.14 22:07:57 ~ 22:08:22)
ya var, 40 liraya da var, tutunamayanlar 36 lira mesela ama internette 26 lira. şimdi o kitabın kalınlığına baktığınızda 15 liraya satılması da yazık çünkü belki farkında değilsiniz ama sadece yazarın emeği yok ortada. editör var, düzeltmen var, grafikçisi var, ama genel olarak internetten alındığında çok pahalı olduğunu düşünmüyorum ben. daha doğrusu, çok pahalı olan onca şey varken kitaplara verilen paraya acınması bana garip geliyor.

dediğim gibi çözüm olarak sahaflar var, nadirkitap.com var bulunduğunuz yerde sahaf yoksa, idefix d&r (site olan) kitapyurdu babil var, mağazalar var yayınevlerinin, okumak istiyorsanız var yani.
  • mutlusismankedi2015  (25.06.14 22:09:01)
ya arkadaş misal istediğim bir kitap var 100 küsür tl. nasıl alayım bunu üzülüyorum vallahi.
bunu gaa gelip de yazdım, asıl soruyu açmaya iten kitaplar bu seviyede olmayan güya ortalama denilen kitaplar.

  • kullanıcıdeğilsenizkaydolmakçokkolay  (25.06.14 22:09:26)
arkadaşlar ben internetten ziyade elimle dokunarak, koklayarak almayı sevenlerdenim. mantıksız bulmayın öyle işte. gidip görüp almaya karar veriyorum bazen de. hem kredi kartım yok ki.

yooo dostum yoo öyle içime işlemişler ki 'korsan ööeeğğhh' diktesini o yüzden kitaba saygısızlık deyip almıyorum.normalde ben ki kitapla eve dönnce mutlu olan insan korsan alınca huzursuz oluyorm
  • kullanıcıdeğilsenizkaydolmakçokkolay  (25.06.14 22:12:47)
Zorunlu kalmadıkça sahaftan kitap almayı tercih ediyorum ben de.

marquis de sade'in kitabına dost kitapevinde 20 tlye bulmuştum. Adam yüzlerce yıl önce ölmüş varisi yok bi seyi yok kime gidiyor bu para. Sahafta aynısı 2 tl.

Türkiye'de kitap sahaftan alınır yoksa pahalı dedigin gibi.
  • turkce konusan uzayli  (25.06.14 22:20:09)
sikerim oyle isi deyip ekitap olayina daldim dini kitaplar olmak uzere 9000 taneye yakin kitabim var ugrasmam bi kitaba 20 lira oksurmeyle.

  • tutun kolonyasi  (25.06.14 22:20:29)
tutun, e kitap bana uymuyo. okuyamıyorum. en ufak şeyde bile çıktı alırım ben :/

  • kullanıcıdeğilsenizkaydolmakçokkolay  (25.06.14 22:21:43)
Izmir'de dokuz eylül hastanesi kapısında 1 stand var her kitap 3 tl. Çok bilinmeyen şeyler var genelde ama benim hoşuma gidiyorlar gibi. Okuldan izinli satış yapıyorlar.

  • materyalist imam  (26.06.14 03:53:11)
bizim burada eskici var bi tane, ben oradan alıyorum. arada bir inanılmaz güzel kitaplar denk düşüyor. tabii ki bu yeni çıkan kitaplar için uygulanabilecek bir çözüm değil :(

bunun dışında ansiklopediler ve sözlükler de çok pahalı :(
  • sensible soccer  (26.06.14 07:10:49)