tornacıda çalışayım mı?

yaş 18 bu sene üniversiteye gideceğim mekatronik mühendisi yada makine mühendisliği okuyacağım. şu ramazan ayını boş geçirmemek için 1 ay çalışmak istiyorum zaten sonrasında üniversite kaydı felan var yoğun olacağım. çalışmak için pek alternatif bulamadım ama babamın tornacı eski bi arkadaşının yanında çalışıp hem makineleri biraz tanıyayım hem de para kazanmanın zor olduğunu yaşayarak öğreneyim hem de elime okul öncesi para geçsin diyorum sizce nasıl fikir? daha iyi fikriniz var mı?

Getir götür işleri yapmayacaksan, imalatı öğreneceksen çok iyi fikir.

  • zombi  (20.06.14 15:10:10)
Birikim/yatırım alışkanlığı da edineceksen beraberinde çok akıllıca olur.

  • arnold schwarzeneger  (20.06.14 15:13:23)
bravo tebrik ederim. kesinlikle calis. iyi bir tecrube olur

  • exlibris  (20.06.14 15:22:13)
çalış. vakit geçer. insanlar tanır ve bişiler öğrenirsin

  • simten  (20.06.14 15:30:34)
orda geçireceğin her dakika (getir götür dahil)hayatına tecrübe katacaktır mutlaka.

  • greenplease  (20.06.14 15:46:06)
Ben de @zombi gibi düşünüyorum. Getir götür işleri yapmayıp makinelerle haşır neşir olacaksan parasız olsa bile tecrübe edin. Zoru biraz gör ki burnun havada olmasın mezun olunca. Yok öyle olmayacaksa Autocad, SolidWorks ve CATIA gibi CAD programlarının eğitimlerine bakman kesinlikle daha iyidir.

  • sku  (20.06.14 15:57:51)
imalat alanında çalışmak konusunda çok daha rahat karar verebilir duruma geleceksin. imalat alanında çalışma fikrin varsa önemli bi tecrübe edineceksin. yani işi öğrenmeyeceksin ama beklentilerin belirecek.

çalışırsan tek tavsiyem makinelerin yanında dikileceksen koruyucu iş güvenliği gözlüğü tak. ustalar dalga geçecektir ama tak derim.

okumuşsun mühendis olmuşsun, 1 aylık çalıştığın bi yerde gözünden olma.
  • sttc  (20.06.14 19:54:41)