Evlilik yıldönümünde yemek yenecek mekan tavsiyeniz var mı?

Selamlar baylar bayanlar;
Pazar günü 1. evlilik yıldönümümüz ve hatunu güzel bir mekana yemeğe götürmek istiyorum. Aşağıdaki kistaslarima gore tavsiyeniz varsa muteşekkir olurum.

- istanbul avrupa yakasındayız.
- gonlumden geçen boğaz manzarali bir mekan olmasi ama fazla tuzlu olur diye cekinmekteyim.
- bugun ya da yarin arayip rezervasyon yaptirabileyim.
- arabam yok, toplu taşıma ile gitmek zorundayiz :(
- yeterince yuksek limitli kredi kartim mevcut, hesap 500 de gelse odeyebilirim o an fakat;
- odemek istedigim hesap 2 kisi icin max. 150 TL
- Alkol kullanmiyoruz icecek olarak kola içeriz
- ne yiyecegimiz hakkinda bir fikrim de yok acikcasi

yardimlarinizi beklemekteyim.

mekan aramak yerine haftaiçi izin alıp evde yemek yap süpriz olsun. hem daha ucuza gelir hem elinden yemek yemiş olur.

  • prezarlatif  (13.06.14 15:10:22)
Evde yemek fikri daha iyi gibi ama illa disarda yiyecekseniz taksiyle gidin bence en azindan.

  • burasi ne garip bir yer  (13.06.14 15:29:45)
İstanbul'daki romantik/ ucuza sevgiliyle akşam yemeği mekanları
eksisozluk.com

Tebrikler, daha nice mutlu yıllar ikinize de, İzmirli olarak elimden gelen bu oldu.

Edit: Şu listeden de combo ayarlayabilirsiniz bence. Çikolatalı- dondurmalı filan.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (13.06.14 15:30:22 ~ 15:34:48)
vapurla üsküdara geçin, fetipaşa korusuna doğru 10 dakka yürüyün. fetipaşa korusunun girişinin karşısında boğaz kenarında belediye tesisi var. 2 kişi full+full 80 lirayı geçmez. ayrıca belediye tesisi diye burun kıvırmayın, adı bilinen çoğu restoranttan daha kaliteliler.

illa avrupa yakası diyorsanız balattaki ve floryadaki belediye tesislerini tavsiye ederim (floryadaki daha şık, ayrıca yemekten sonra hemen önündeki deniz kıyısındaki yürüme alanında da romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz)

güneş batarken kasımpaşa belediye tesisini de öneririm, haliç kıyısında güneşin batışı güzel oluyor, ama güneş gözlüğü yanınıza alın daha rahat edersiniz.

onca yere boşuna para döktükten sonra f/p olarak belediye tesislerinde karar kılmış biriyim
  • yemrem  (13.06.14 15:37:59)
  • harekatamiri  (13.06.14 15:57:13)
şu listeden dediğim listeyi eklememişim:)

www.geziko.com
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (13.06.14 20:45:35 ~ 20:50:36)
yemrem+1 paşalimanı cidden hoş.dediği gibi maksimum 80 ödersiniz, yemekler de fena değil hiç.ama çok kalabalık olabilir erken gitmekte fayda var, rez.yapmıyolar sanırım.

  • lampetia  (13.06.14 21:10:44)