kardiyo

haftada uc gun vucut gelistirme(on gunleri), bir de hali hazirda off gunlerde kardiyo yapan birine on gunlerin sabahinda kosu yapmasinin bir zarari olur mu?

sabah erken kalkiyorum, sikiliyorum sonra, sikilacagima kosayim diyorum.

iyidir iyidir.

sabah yumurta akı iç, miden kaldırırsa.
  • arigold  (15.06.09 09:06:55)
Ne kadar fit olduguna bagli bu. Eger uzun suredir spor yapiyorsan sorun olmaz herhalde. Ama yenice basladiysan vucuduna dinlenme icin firsat vermiyor olabilirsin.

  • wpi  (15.06.09 09:08:44)
kasların dinlenirken geliştiğini unutmadan on günler kendini yormadn spor yapabilirsin

birde sabahsa spor akşam koşsan(veya tam tersi) hiç sorun olmaz
  • demlikposet  (15.06.09 10:17:14)
off günlerde kardiyo yapmak kas gelişimini engeller. küçük kas gruplarını çalıştırdığın bir ya da 2 gün antreman üstüne interval koşu yapman yeterli.

  • arnold schwarzeneger  (15.06.09 11:26:39)
(bkz: surantreman)

  • alpinsamuray  (15.06.09 11:53:28)
Ne kadar koştuğunuza bağlı bu. Tabii ki kişiye özel bir değerlendirme lazım ama yani az koşuyorsanız o gün vücut geliştirme yapsanız da yapmasanız da bir şey olmaz. Bu kadar takılmayın, koşmak güzeldir, içinizden geldiği günler koşun. Ama ben her zaman maraton tipi koşular yerine daha kısa daha süratli koşuları öneriyorum. Niye bilmiyorum ama maraton tipi koşuları pek sağlıklı bulamıyorum, belki de bunun sebebi Maraton'dan Atina'ya 40 km koşan postacının haberi ilettikten sonra düşüp ölmesidir :-)

  • Karluk  (15.06.09 15:09:05)