vejetaryenlere sorulur

Yaklaşık 2 aydır vejetaryen besleniyorum. İlk 2 hafta bayağ zorlu geçti. Yiyecek birşey bulamıyordum. Yavaş yavaş adapte oldum. Şimdi oldukça dengeli olduğunu düşündüğüm bir şekilde devam ediyorum. Lakin yine de tedbiri elden bırakmamak adına tavsiye edebileceğiniz yazılar, yemek tarifleri ya da uyarıları dinlemeye hazırım. Bir de ek olarak Taksim civarında vejetaryen yemek yapan yerler nerelerdir. Uğrayıp bana tarif verip veremeyeceklerini sormak istiyorum. Aynı yemekleri yapmaktan sıkıldım bir miktar. Biraz eğlenceli değişik şeyler istiyorum.

vejetaryan mı? vegan mı?

  • hatunun biri  (29.05.14 14:05:05)
vejetaryen

  • squawdeo  (29.05.14 14:09:28)
geçen facebookta şöyle bir sayfa buldum. yemeklerin yüzde yüz aynısını yapamasan bile bir fikir verir

www.facebook.com

talimhane'de çok güzel felafel yapan bir yer var. girişinde Simit Sarayı olan sokakta.

zencefil diye bir yer var, bir de aynı sokakta karşıda bir yer var ama ismini hatırlayamadım.
  • mea maxima culpa  (29.05.14 14:14:26)
google'da bir sürü tarif var, pinterest'te de ve foodgawker'da da #veggy vs. etiketleriyle tarif aratabilirsin.
örn: foodgawker.com

  • aithra  (29.05.14 17:23:34 ~ 17:33:01)
  • hulahop  (29.05.14 17:26:26)
şuradaki tarifleri seviyorum: vegangela.com
ben vejetaryen beslenmiyorum ama faydalanıyorum bu siteden. malzeme bakımından birebir yapılamasa da epeyce fikir veriyor.

  • icemint  (29.05.14 17:26:42)
taksim'de parsifal var. yemeklerini orada yiyebilirsin çok bunaldığında ama tarif vermezler. tariflerin bazıları 10 yıllık tarifler, oturmuş artık. sır gibi, paylaşmak istememeleri doğal :) fakat eğer bir yemek yediğinde içinde ne olduğunu anlayabiliyorsan orada bir kez deneyip sonra evde deneyebilirsin. yani, en azından ben öyle yapıyorum.

  • kırmızıkaşekaban  (29.05.14 17:33:08)
FAcebookta çok sayfa var, yemek tarifleri paylaşılıyor. Taksimde açıldı bir kaç yer daha. Devam ediyorsa tabi hala.

  • Cursed Chico  (04.04.15 13:45:43)