2015'de Konut Krizi Olabilir mi?

özellikle istanbul için soruyorum, konut projeleri almış başını gidiyor ev fiyatları uçuk rakamlara ulaşmış, yapılan bu kadar konuta yönelik talebin de olduğunu düşünmüyorum ciddi bir kriz yaklaşıyor diyebilir miyiz?

ek: sözlükteki Emlak Balonu Başlığının da irdelenmesinde fayda var.

sektörün içinden biri olarak
eli kulağında diyorum

  • angelofdeath  (28.05.14 23:28:38)
az önce bunu tartışıyorduk evde.. olacak yakın zamanda bekleniyor konut stoğu haddinden çok fazla ve hala 10 reklamdan 7 si yeni proje..

  • gündüz m  (28.05.14 23:30:21)
arkadaşlarla konuşuyorduk.
2015 mi 2016 mı belli değil ama kesin olacak

  • efrasiyab87  (28.05.14 23:35:14)
Fiyatlar duser mi bu durumda ?

  • facebook  (29.05.14 00:14:52)
konut krizi olacağına inanmıyorum... olsa olsa bir kaç müteahhitin batması olur diyorum ki onlar da büyükşehirlerde olacak. çoğu kişi balon patlayacak diyor ama bakıyorum da inşaat başlamadan evler çatır çatır satılıyor... talep var demek ki satılıyor... kredi ile ev alan sayısı azaldı. 2010'daki kadar ev kredisi alan olduğunu sanmıyorum...
kçük yerlerde ise emlak balonu falan yok. patlamaz... bizim bulunduğumuz ilçede adamlar 3. ve 4. evlerini alıp kiraya vermeye başladılar...

  • inanmazsan inanma  (29.05.14 00:18:34 ~ 00:19:02)
olm ev almak için onu bekliyopruz zaten azcık kafası çalışanlar olarak :D

  • Solem  (29.05.14 00:18:47)
Yabancıların mülk edilmesini kolaylaştıran yasalarla falan etkisi azaltilmaya çalışılıyor biraz. Bana kalırsa istanbul için konut krizi olursa, Şişli, Beşiktaş, Fatih vb. gibi şehrin merkezi sayılan yerlerden ziyade yeni yapılaşmanın fazla olduğu şehrin iç bölgelerini kapsar. Yoksa Istanbul göbeği her zaman değerlidir ve değerli kalacaktır. Bu tip krizlerden de major şekilde etkilenmez.

  • royal  (29.05.14 00:26:52 ~ 00:29:34)
kesinlikle olmaz. talep hala fazla ve fiyatları millet ödüyor. en azından gördüğüm bu yönde cevremde.

  • fransızkalanadam  (29.05.14 00:27:27)
olacağını düşünmüyorum.

  • sayns  (29.05.14 09:36:47)
Madem bu kadar yapılıyor ve zaten çoğu devlet tarafından destekleniyor bir şekilde, bana göre ne halleri varsa görsünler.
Yeterki alıcı ve belli bir para ödemiş insanlar zeval görmesin!
Ama olabilir diye düşünüyorum ben de.
  • gece lampulu  (29.05.14 09:48:24)
Yalnız ülkenin lokomotifi konumunda olan bir sektor insaat sektörü. Konut patlarsa sektör patlar sektör patlarsa ekonomi krize girer. Ve hic bir zaman ekonomik krizlerin olumlu bir sonucu olmamıştır.

  • efrasiyab87  (29.05.14 12:32:50)
her sene tekrarlanan geyik, ama hiç bir zaman eyleme dönüşmeyen gerçek.

şu yazıyı okumakta fayda var. fatihdemir.com.tr
  • youseenmyface  (02.02.17 20:18:33)