facebook sadece reklamlardan mı para kazanıyor

anlamadığım şu sağ tarafta küçücük reklamlar çıkıyor ve belli bile olmuyor yıllardır facebook kullanıyorum daha aklımda kalan bir reklam yok facebookta reklamını görüp aldığım bir ürün yok e o zaman facebook paralı site olmadığına göre küçücük akılda kalmayan reklamlardan bok gibi parayı nasıl kazanıyor

Birincisi, o cücük gibi reklamlar için ne bütçeler dönüyor.
ikincisi elbette milyonlarca kişinin datasını satıyor

edit: üçüncüsü, borsada işlem görüyor.
  • whoosie  (27.05.14 18:14:41 ~ 18:15:27)
sayfalar gorunurluklerini artirmak icin de facebooka para odemeye baslanis sanirim bu sene.

  • kutsalbok  (27.05.14 18:28:08)
data satmak ne demek

  • kabuslardedektifidylandog  (27.05.14 18:45:23)
borsada işlem görmek düzenli bir gelir kaynağı değildir. halka açılırken belirli bir miktar sermaye elde eder şirket onu da yatırım için büyümek için filan kullanır. onlar da whatsapp'ı, instagramı filan aldılar işte.

evet facebook'un tek gelir kaynağı reklamdır. ve inanılmaz aklınız hayaliniz durur nasıl para kazanıldığına. 600 milyon kişiye ulaşma fırsatı veriyor sana site, bir üretici için daha güzel bir mecra olabilir mi? alım gücü olan neredeyse herkese mesaj verebilirsin. süper bi olay.

sana soruyorum kanalD nasıl para kazanıyor? sen reklam çıktığında kanal değiştiriyorsun?

sen hiç tıklamadın diye değersizleşmiyor. ben yüzlerce kez tıklamışımdır. bir çok ilgimi çeken reklam oluyor.
  • eyke  (27.05.14 18:55:13 ~ 18:57:45)
sadece yanda degil sayfada post olarak da reklam var artik.

  • utkucbkc  (27.05.14 19:03:09)