anneye iş bulmaca

selam duyuru insanları,

annem için iş bulmam lazım. daha önce bir iş yerinde yemek yaptı bir de başka bir yerde çaycılık yaptı (hala devam ediyor). işinden memnun değil benden iş bulmamı istedi de bu ik sitelerinde ona uyan iş pek yok açıkçası keza kendisi 40 yaşını aşmış durumda ve ilkokul mezunu. bir de küçük kardeşim var dolayısıyla hafta sonunun tatil olması ve akşam çok geç saatlere kadar çalışmaması gerekiyor. gerekiyor gerekiyor da çok ütopik bir şey istiyormuşuz gibi bulamadık böyle bir iş.

nerede nasıl iş aramalı bu kadına?

peşinen edit: bilmem kaç nolu yasaya göre burada iş ve işçi ilanı açılamadığını biliyorum. sorduğum şey de zaten nereye açalım böyle bir ilan. ya da nereye bakalım bulmak için. bu bir iş ilanı değil yol yordam sorusudur.

sevgiler.

Evde çocuk var sitesinde ilanlar oluyor, bi profil açıp takip edebilirsiniz, çocuk bakımı ve ev işleri tarzında bir şeyler düşünürse.

  • Lola90  (23.05.14 17:06:32)
www.elemanonline.com.tr ve www.eleman.net sitelerine bak. Bu sitelerde vasıfsız elemanlar için ilanlar mevcut.

  • webustad  (23.05.14 17:13:38)
işkur?
onun dışında hasta bakımı yaşlı bakımı ya da temizlik elamanı şirketkeri oluyor, onlara bakılabilir.
bir de meb'de çalışabilir bence. meb okullara yeterli personel vermediğinden okullar kendileri karşılıyor bu ihtiyacını. yani çaycı ya da anaokulunda cici annelik gibi. bu da temizlik şirketleriüzerinden sigortalı sözleşmeli oluyor.
  • pinkket  (23.05.14 17:26:00)
Gazete ilanlarında iş yerine yemek için bayan arayışı çok oluyor. Bir de unisbul.com 'a bakabilirsiniz.

  • istinyede bekle  (23.05.14 17:49:56)
C plakalı okul servisleri hostes çalıştırmak zorunda.maaşı baya az ama günün çoğu annenize kalır öyle yerlere bir bakın isterseniz.

  • tosunpasa  (23.05.14 18:46:45)
Tschibo, marks and spencer gibi yerlerde annenizden çok daha yaşlı hanımlar çalışıyor, bence böyle kurumsal yerlere ağırlık verin, vardiya ile çalışıyorlar vs

  • mea maxima culpa  (23.05.14 18:46:55)
Evlere iş veren yerler var (İncik boncuk)

Müsait zamanlarınızda siz bile yardım edebilirsiniz
Hem az yorulur böylece.
  • sormayın bana sen o musun diye  (23.05.14 19:36:31)