Hangi Bisikleti Alayım

Sevgili ve saygılı ekşidaşlar;

600 lira param var. Genellikle şehirde ama dağa taşa da çıkarım.

Peki hangi bisikleti alayım?

Şimdiden teşekkür ettim.

Bisikletler çok zamlandı bu ara. Bir de sezon öncesi olunca.

Şimdi dağa taşa çıkarım diyorsun ama çoğunlukla şehirde kullanılacaksa bence dağı taşı boşver şehir bisikleti al. Marka olarak da Kron'dan uzak dur. Carraro'lar fiyat/performansta iyiydi en son. Dikkat edeceğin şeyleri de söyleyeyim. Öncelikle kadro boyu ile bacak boyun uyumlu olmalı. Kadro alüminyum olmalı. Ekipmanlar da bir nebze iyi olmalı. Mesela vites sistemi en az Acera olsa iyi olur gibi.

Bütçe iki yıl öncesi için iyi de şu an dediğim gibi fiyatlar anlamsızca yükselmiş.
  • soft  (20.05.14 20:30:13)
bizim bi arkadaşa da böyle tavsiye vermişlerdi, dağı boşver şehir bisikleti al demişler, o da gitmiş almış, abi 20 kilo bisiklet kaldırımdan çıkamıyorum diye ağlıyordu en son.

kron ve salcano candır kardeşim, xc500 kullanıyorum aldığım günden bu yana ne kadroda ne maşada hiçbir sıkıntı olmadı. milletin bu kron düşmanlığı nedir onuda çözebilmiş değilim doğrusu.

soft'a tek katıldığım nokta; yeni modeller pahalı eski modellere yönel. aynı donanım, sırf yeni model diye 300*400 lira fark oynuyor.
  • trajikomix  (20.05.14 20:43:02)
Bende carraro force 500 var maşanın kilitlenmemesi hariç memnunum.

  • materyalist imam  (20.05.14 21:14:05)
@trajikomix

Bende iki yıl XC500 kullandım, daha yeni sattım. Kron ve Salcano bu piyasadaki silik iki firma. Salcano son yıllarda inanılmaz atılım yaptı, bu bir gerçek. Ama Kron amatör bir firma kesinlikle. Bunu yaşadığım olaylar neticesinde söylüyorum.

Şehir bisikleti al hocam sen, asfaltta rahat edersin. Bir de maşası kilitlensin.
  • soft  (20.05.14 21:24:12)
tchibo da yeni bisikletler gelmiş. 18 kilo ama güzel şehir bisikletleri.

verdiğin fiyata uygun bisiklet satan markalar.

sedona
salcano
kron
bianchi
  • fukka  (21.05.14 15:28:37)