II. dünya savaşı ile ilgili izlediğiniz en iyi 5 yapım

evet soru başlıkta. film olur, dizi olur, belgesel olur. bir de sıraya göre yazarsanız daha güzel olur... içlerinde izlemediklerim varsa ki vardır, onları da izleme niyetindeyim.

shadow makers, film

  • rn  (07.05.14 16:47:17)
the boy in the stripped pyjamas

  • vendorth  (07.05.14 16:49:04)
World War Two The Apocalypse

The Nazis - A Warning from History

bu iki seri sana yeter de artar.
  • winston  (07.05.14 16:52:09)
izlemediğim çok iyi yapımlar vardır elbet ama film olarak bende iz bırakanlar The Thin Red Line, Das Boot ve Der Untergang olmuştur.

  • candanag  (07.05.14 16:54:42)
Belgeselde apocalypese the second world war.

Filmlerde idi i smotri, der untergang, das boat vs
  • efreet sultan  (07.05.14 16:56:05)
die brücke www.imdb.com (1959). muhtemelen izlememişsinizdir. kesinlikle tavsiye ederim.

schindler's list www.imdb.com (1993). muhtemelen izlemişsinizdir.

all quiet on the western front www.imdb.com (1930 - yılından da anlaşılacağı üzere II. dünya savaşı'ndan önce çekilmiş ama I. dünya savaşı ile ilgili özel bir konusu yok, yani ana tema genel olarak I. dünya savaşı değil ama savaş diyebiliriz)

paths of glory www.imdb.com (1957)

ve elbette; the pianist www.imdb.com (2002)

not: yukarıda verilen cevaplar arasında idi i smotri de var. bu da pek bilinmeyen ama gerçekten çok kaliteli bir yapım. bunu da şiddetle tavsiye ediyorum. the boy in the stripped pyjamas da hoş gerçekten. benzer şekilde bir de life is beautiful var holokost ile ilgili, ama bunu da muhtemelen izlemişsinizdir.
  • gogu delen adam  (07.05.14 18:37:34 ~ 18:42:11)
bomb girls
band of brothers

  • inheritance  (08.05.14 09:57:00)
ulan milet dalga mı geçiyor ya. öyle saçma sapan entel dantel şeyler yazılmış ki, okurken kahkaha attım.

World War Two The Apocalypse

The Nazis - A Warning from History

bu ikisi iyi.

bir de dizi olarak Band of Brothers'ı izlersin süper.
  • kamera motor  (08.05.14 09:58:50)
sovyet cephesinden en iyi bakis icin: come and see

  • made in siberia  (08.05.14 16:52:48)
kardeşler takımı
kapıdaki düşman

  • basond  (08.05.14 16:53:58)
Klasikleri yazmaya gerek yok;

Guns Of Navarone
Windtalkers
Casablanca
Eine Frau in Berlin..
Les Femmes De L'Ombre
  • dokuzeylul  (08.05.14 17:09:32)
Fav

  • brad pitt  (29.12.16 19:41:42)
kafadan das boot ve der untergang. ikinci dünya savaşı filmlerinin besmelesidir bunlar. SCHNELLEEEEEER, SCHNELLEEEEER

  • der meister  (29.12.16 19:45:45 ~ 19:49:07)