Ankarada Motor ehliyeti almak ve daha genel motorsiklet soruları

Merhabalar,

Motor ehliyeti almak istiyorum ancak daha öncesinde bir motor tecrübem hiç yok. Sağdan soldan duyduklarıma göre de direksiyon eğitimi veren motor sürücü kursu da hemen hemen hiç yokmuş.

Bildiğiniz, önerebileceğiniz bir yerler varsa çok memnun olurum.

Bir de motorsiklet dünyasına girişi nasıl yapmalı? ne okumalı ne almalı? Ucuz bir regal raptor tarzı bişi ile başlayayım diyorum ama bilemiyorum. Spor motor hiç düşünmüyorum bile, orta ölçekli bir cruiserdan daha ileri de gitmem gibi geliyor.

Bir de son olarak aklımda yer eden, bu aletin saklanması var. Apartmanda yaşayan biri olarak, dışarda kalacak gibi de, ona da ben güvenemiyorum, çalarlar çizerler zarar verirler diye, haksız mıyım?

Teşekkür ederim.

Valla ben düşe kalka kendim öğrendim nerede kurs olur bilemem ama diğer sorularını cevaplayayım
Regal mondial vs hiç farketmez bunlara bulaşma derim ben Honda Kawasaki Yamaha Bmw felan bunların 2. El cruiserları bile daha az üzer seni ha param yok regale biniyim diyosanda çilesini çekersin durduk yere motor stop eder bişi olur hepsi tecrübe bak bunların. Öğrenmek içinde bence 2000-3000 e bi scooter almalısın bununla önce vitessiz trafikte motor kullanma becerini geliştirip hakimiyetini artırıp sonra vitesli cruisermı spormu artık ne istiyorsan...

  • kilimanjaro  (02.05.14 13:13:03)