Futbol ayakkabisi

merhaba futbol ayakkabisi konusunda bir sey soracagim mümkünse. :)

4 yasindaki kizim haftaya futbol akademisine baslayacak (almanya'da yasiyoruz). kulübün iki ana sahasi var, biri genellikle kullanilan hakiki cim, digeri nadir kullanilan suni olan.

simdi almanya'nin havasi malum, genellikle islak en azindan nemli oluyor sahalar. yeni baslayacak bu ufakliga nasil bir ayakkabi tavsiye edersin?

ben mercurial fg diye düsündüm ama...

bir kac model veren, yorum yapan olsa cok hora gecer.

vaktinizi aldim, simdiden tesekkürler.

çocuk için konuşamam ama altında diş sayısı fazla olan ya da daha dengeli ve yere yakın modelleri tercih ederseniz ufaklık rahat eder. çünkü hafif dengesiz bir adımda bilekler kolaylıkla dönebiliyor.
o değil de ne güzel anne-babasınız valla. :)

  • bass solo take one  (01.05.14 22:14:14)
abi 4 yaşında kızı futbol akademisine alan adam ayakkabı tavsiyesini de versin diyerek antrenörden tavsiye almanızı tavsiye ediyorum

hem ayakakbının çivisi kızdan uzun olur, o yaşta ne futbolu yahu?

edit: sorunuza cevap olarak mizuno'nun da modelleri var, hani böyle adidas nike olmasın başka bişey olsun derseniz bakabilirsiniz.
  • azizakin  (01.05.14 23:06:27 ~ 23:07:27)
Tam tersi en azından biraz derin diş olmazsa ıslak zeminde tutunmaz diye düşünüyordum ben de. 4 yaşında 90 dk maç yapacak değiller zaten, top sürecek şut çekecek sonuçta. Asıl öğrenmesi gereken spor disiplini olacak. Bu da her şeyin başlangıcı.

  • l i w e x  (01.05.14 23:14:34)