sürüngen veya kedi besleyenlere duyuru!! dost edinmelik hayvanat arıyorum.

dostlar eşim işi gücü bırakıp kadın programları izleyip nirvanaya ulaşmak istediğini belirtti. bundan kelli ben evimize ekmek getirecem o da ruhsal ve bedensel arınmayla yaza formda girecek nasipse. işin şakası bi yana yeni evli sayılırız ve henüz çocuk yok, ben de yolda bayırda ne kadar it köpek bulsam eve dolduruyorum. bu zamana kadar gündüzleri evde bulunmadığımızdan ve yaralı kuşları eve getirdiğim zaman yaşanan üzücü olaydan, öncesinde biricik iguanamızın elim bir şekilde can vermesinden ötürü daha sağlıklı kararlar almamız gerektiğini düşündük. yani o düşündü ben he dedim.

şimdi dostlar ben bundan önce geriye doğru sırasıyla,
iguana
muhabbet kuşu
biraz da hamam böceği besledim.(bu konuda ciddiyim ve eşim bilmesin bunu)

evlenmeden önce;
en son golden iti

üni'de
su kaplumbağası
4 adet kedi(ki onlar beni besliyodu desek daha doğru olur bu konuda)
pitbull(kısa süre)

okuldan önce de bi dolu güvercin ve muhabbet kuşu besledim.

eşimin önceden kuşları varmış, şimdi de beni besliyor saolsun.

mevzuya dönecek olursak, işi bırakacağı için alemden bi mucizeyi sahiplenmek istiyoruz. kedi diye düşündük ama geko diye bir kertenkele cinsine rastladı bu en son; semender semender deyip duruyor evin içinde ama ben evcil hayvan sitelerinde bulamadım geko'yu. afrikadan getirebilme imkanımız var mı diye bayburtlu zenci saatçi arkadaşlarla görüştüm, abi biz bayburtlu değiliz dediler, sonuç alamadım.
tebaaya varam da derdime derman arayam dedim?
bana yardım edin dostlar, sürüngen sahiplerinden abi sana şunu verem al besle diyecek, kedi sahiplerinden bilgilendirecek, önerilerde bulunacak arkadaşlardan yardım bekliyorum.

her şey gönlünüzce olsun
esenkalın...

edit: r_u_h geko'nun beslenmesi zor diyor. iguana bukelamun veya alelade kertenkele de olabilir aslında. timsah da olabilir.

(bkz: duyuru nick uyumu)

onların her cinsi beslenmiyor sanırım evde tam cevap olmasada yazmak istedim.
  • c1b2k3  (25.04.14 18:02:56)
@c1b2k3 geko'dan bahsediyorsan, daha bulamadım hiçbir yerde ki cinsini de ayırabileyim.

  • semenderr  (25.04.14 18:05:55)
sahibinden.com da semender su semenderi falan diye arat.

  • Solem  (25.04.14 22:17:50)
ya çok da işinize karışmak istemem ama, muhtemelen tropik bir hayvanı vatanından ayırmayın, gelin size sokak kedisi verelim, siz mutlu o mutlu -reklamlar- :D. yardıma muhtaç, eve muhtaç bir canlıya bakmak daha iyi bence. ha ya da şöyle yapın: bir de yanına gecko ekleyin -belki böyle ararsanız bulursunuz, orijinal yazılışı bu diye biliyorum çünkü- böyle bir kedi bir gecko, hatta iki kedi alın eviniz genişse bir de köpek alın -ben de bildiğin fanteziye girdim ama şöyle salak vidyolar seyredip büyük ev sahibi olursam evi hayvanla doldurma hayalleri kuruyorum da: www.wimp.com yani böyle eviniz genişse vaktiniz de yetecekse bir kaç hayvan birden bakın, hatta beni de kedi olarak alabilirsiniz -yüksek lisansımı da yaptım hem :D cv'im iyi yani-

patilen.com'a da bakabilirsiniz bu arada ya da haysev'e. bazen kaplumbağa gibi nispeten az bakılan hayvanların ilanları olabiliyor -gerçi kaplumbağa gene çoktur da, belki bulabilirsiniz-
  • pasp  (25.04.14 22:25:10 ~ 22:25:31)
@pasp dostum üniversitede 4 kedi bir köpek iki kaplumbağa iki üç salkım da keneviri aynı anda besliyordum 2 sene öncesine kadar lakin artık evliyim küçücük sıcacık mutlu mesut ve pembe panjursuz evimizde bir kedim bile yok anlıyor musun?
imkanım olsa lisasına bakmadan seni sülalenle beslerim dostum :) eşim şimdilik yalnızca kertenkele diyor. ne olur ne olmaz işe yeniden başlayabilir diye kediden de caydık :( senin videoya da hasta oldum kediler köpeklere göre çok karaktersiz şerefsiz hayvanlar ya :)

at getirecem eve en son;
i.imgur.com
  • semenderr  (26.04.14 17:57:57 ~ 18:00:39)
evde sırf kertenkele olursa gelmem ya, at olursa belki, ama kedi köpek illa olsun :D

bu arada, eminönü'nde mısır çarşısı'nda vardı eskiden bayağı egzantrik hayvanlar, istanbul'daysanız bir bakabilirsin bence -istanbul dışındaysan bilemedim ama? -

yok ya, bence kediler karaktersiz şerefsiz değil ben çok seviyom.. ama bildiğin kezbanlar XD izlerken "kezban la bunlar?" diye bakakaldım, benim mal kedim de aynısını yapıyor, hem paçamdan tutup bırakmıyor, zannediyorsun sevelim diye yalvarıyor, halbuse paçadan tutup çekmek onun "gel lan buraya, sev beni, yoksa çizerim bacağını ha!" deme şekli. ruh hastası hepsi. ama seviyoruz napalım takip de mi etmeyelim? :D
  • pasp  (26.04.14 22:44:02)