öğrenilesi yabancı dil

selam, vaktiniz / paranız / imkanınız / yeteneğiniz olsa hangi dili öğrenirdiniz? illa iş hayatında aranır bir dil olma şartı yok. ah keşke şunu öğrenebilseydim ne süper olurdu dediğiniz yabancı diller hangileri? sebepleriyle yazarsanız çok sevinirim.

almanca, sebebim bütün dünya almanların daşşağını yemeli bence.

  • baldur  (19.04.14 13:51:01)
afrika kabile dilleri, çünkü çok diri vücutları var

  • rottinghorse  (19.04.14 13:52:40)
Japonca, İsveççe, İspanyolca, Fince.

  • kadirgali huseyin olmayan adam  (19.04.14 13:53:04)
baldur +1

ingilizceyi kolayladık, italyanca zaten işimiz, bunun üzerine almanca koyarsam çok kız kaldırırım diye düşünüyorum
  • pescador  (19.04.14 13:53:11)
almanca, ispanyolca.

  • tahrik olmusken objektif olamam  (19.04.14 13:53:17)
görüyor ve latince ile artırıyorum.

  • ruzgarliagac  (19.04.14 13:54:47)
Rusça :d

  • fayfim  (19.04.14 13:57:29)
1- su anda bildigim cat-pat ispanyolcayi ilerletirdim.

2- rusca ogrenirdim.
  • fakyoras  (19.04.14 13:57:48)
ispanyolca'ya devam ederdim. çok keyifli dinlemesi de konuşması da

  • shubulubapshubaptishaluva  (19.04.14 14:00:06)
portekizce biliyorum ve çok seviyorum ama ispanyolca ve italyanca da öğrenmek isterdim

  • devilone  (19.04.14 14:01:08)
fransızca.
sebep: charles aznavour, jacques brel, anne marie, marc aryan ve nicelerine eşlik edebilmek için.

ispanyolca.
sebep: manu chao, julieta venegas, daniel martín garcía, consuelo luz ve nicelerine eşlik edebilmek için.

hepsinin nedeni müzik ve kitap aslında.
beraber eşlik etmek.
yazıldığı dilden okumak.
  • papillon7  (19.04.14 14:11:42)
gok yeleli bozkurt +1

ingilizcem fena değil ama diğer dillerden önce "adam gibi" ingilizce öğrenmek isterdim.
  • toua tokuchi  (19.04.14 14:20:35)
rusçamı ilerletir,
italyanca, ispanyolca ve isveççe öğrenirdim

  • lesmiserables  (19.04.14 14:26:46 ~ 14:29:03)
İngilizcem beni götürür. Bundan ilerisi yurtdışında yaşayıp geliştirmek. Almancamı ilerletirim. İtalyancaya başlarım. Kitabım var boş boş duruyor. En iyisi yazın başlayayım ben :)

Nedeni de keşke otuz dil bilseydim. Her dilin kendince bir matematiği var. Sana başka bir şey katıyor. İtalya'da sanat var. Gidip orada rahatça yaşamak isterdim. Almanya da insana değer verilen bir yer. Mühendislik okusam direkt öğrenirdim. Temel bilimlerde de çok iyiler, gidip rahatça doktora veya araştırma yapabilirdim. Bir de uzak doğu dili katsam güzel olur.
  • Lim5  (19.04.14 15:02:13 ~ 15:07:30)
arapça öğreniyorum şu an.
ama imkanım olsa boşnakça öğrenmek isterdim. veya yunanca. küçük bi şehirdeyseniz kurs, ders işi pek olmuyor. internetten, telefona indirdiğiniz programdan çabalıyorsunuz. kitaptan da olduğu kadar işte. ama dil öğrenirken telafuz etmek, edilişini görmek önemli bana kalırsa.

  • groundhog day  (19.04.14 15:21:43)
Latince isterdim, mistik gelir hep bana.

  • serabetan  (19.04.14 15:54:03)