5.1 ses sistemi hakkında bir derdim var ey dostlar

alsam mı almasam mı/hangisini alsam karar aşamalarında beynimi, bugüne kadar aldığım alacağım tüm elektronik cihazlardan daha çok sikmiş olan ses sistemidir.

internette her şey var, aratsana diyorlar. aramaya inan diyorlar.
sizin ben yalanınızı sikeyim.
bakın koskoca sözlükte dahi bu başlık 2014 yılında tarafımdan açılıyor. neyse sakinim...

istiyorum ki evimdeki bi araba parası verdiğim televizyonumun hd görüntüsü o sikimsonik 10 wattlık cızırtıyla piç olmasın. istiyorum ki bir film izlerken "ne dedi bu amına koyim durdur durdur al şunu 10 saniye geri sikicem şimdi filmini de sesini de" demeyeyim. istiyorum ki ecdadını siktiğim televizyonunun sesini sonuna kadar açmadan da filmde dönen dolapların sesini insan gibi duyayım. anladın mı?

bakıyorum piyasaya.
uygun fiyatlılar dvd oynatabiliyor sadece.
biraz yükselteyim fiyatı bluray da olsun diyorum bu sefer de 500 watt'ın üstüne çıkmıyor.
hadi diyorum hem bunlar olsun hem de 1000 watt olsun bu sefer de 1000 papele çıkıyor fiyat.

bir insanoğluna ihtiyacım var.
bana desin ki bak thatamcığım, senin göt kadar odana 1000 watt gerekmez.
300 watt bile çok. ordaki watt sesin yüksekliği takılma sen ona. sen 5.1'e bak, bluray'a bak desin.
demiyor. amına koduğum teknoloji mağazasındaki cahil satış elemanları da bi bok bilmiyor.
adama diyorum ki kardeş watt düşünce ses kalitesi de düşer mi yoksa sadece ses yüksekliği mi?
adam "eeeee yani tabi yükseklik ama kalite de düşebilir" falan diye geveliyor.

ondan sonra, uzun kısa meselesi.
şimdi kısa olanları yere mi koyucaz alırsak? yani yerde de olsa oluyor mu?
2 uzun 2 kısa var mesela. onlardan hangisi öne hangisi arkaya? ya da fark etmiyor mu?

oda cidden got kadarsa direkt olayi soundbar ile cozmek mantikli. ben yaptim oldu.

  • fortisvita  (08.04.14 18:05:14)
5+1 icin mustakil bir evin olması gerekmekte.ses açamıyorsun konu komşu ne der diye.
ha bide dvd bluray olayı da bitti bitecek.millet direk hardiski tv ye baglıyor film olayını ordan goruyor aklı başındaların dvd olayıyla uğraşmaması gerekmekte avrupa japan lar eski teknolojilerini iteliyorlar bize.
tavsiye 1: bence ampfi ve kolon alıp tv ye baglarım dandik bi dvd yi de amfi tv uzerinden seyrederim al sana sistem..(mediamark da pionerin boyle 5+1 sistemi 600 tl civariydi )

tavsiye2:illa 5+1 olsun dvd si olsun diyorsan da linkteki işini fazlasıyla gorur.
www.mediamarkt.com.tr
  • jamswety  (08.04.14 18:16:03)
olayı komplike hale getirmişsin şef sen. o watt'lara falan bakma sen. ki onlar gerçek değer bile değiller. (rms mevzuları falan var.)

odan kıç kadarsa ve detayları duyayım istiyorsan illa da player'lı almana gerek yok. (dvd cd mi kaldı hem, tak harddiski tv'ye izle 20 GB'lık filmleri)

thx sertifikası olsun, evim sinema salonu olsun dersen 850'ye şunu alabilirsin: www.hizlial.com

televizyondan iyi olsun da yeter dersen de 400-500'e sony'nin setleri hayli hayli işini görür (teknosa'da satılanlar)
  • brkylmz  (08.04.14 18:18:37)
Beyler peki şu nasıl?
www.mediamarkt.com.tr

bunda hoparlörler ayaklı değil ya ondan kıllanıyorum biraz.
yere mi koyucam amk?
duvara asınca da sik gibi durur bunlar.

bir de tamam beyler haklısınız, televizyon her boku açıyor harddiskten ama
bazen ağırlaşabiliyor sonuçta bir player değil. bir de ileri sarma menüsünü falan hiç sevmiyorum amk. 2500 papel sayıp samsung smart aldık ama menüsü falan kağnı gibi amk. rezil bir şey.
  • thatam  (08.04.14 18:28:03)
www.vatanbilgisayar.com
optik to rca çevirici ile 5+1e bağlantı yaptım tv de. sonuçtan memnunum. stereo ama temiz ses, doygun ses. elektronikçiden 65 e almıştım çeviriciyi.

  • hasmetizm  (08.04.14 18:38:07)
ses sistemleri ucu bucağı olmayan bir okyanus gibi, gerçekten bilgili birilerini bulmak da gerçekten zor. Ses sisteminde kalite arıyorsanız paraya kıyacaksınız. 500-600 tl ye kaliteli bir sistem olmaz. Zaten teknoloji marketlerindeki hazır
sistemlerin çoğu yaramaz. Watt değerlerine hiç bakmanıza da gerek yok.

Sizin ihtiyacınzı olan bir adet avr ve bir adet 5.1 sistem.
Aşağıdaki linklerden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

www.teknoseyir.com
forum.donanimhaber.com
  • dunyanin dans eden sarki soleyen pisligi  (08.04.14 18:58:27)
Arkadaşlar televizyon da samsung olduğu için en son bunda karar kıldım galiba:
www.samsung.com

ne yapayım alayım mı ikna edin beni ya :(
  • thatam  (09.04.14 11:56:51)