modern teknoloji vs globalleşme

modern teknolojinin globalleşmeye sebep olmadığına dair 2 tane arguman bulmam gerekiyor, bu konuda parlak fikirleri olan? :/

münazara tarzı, ders tarzı bir ödev içindir kesin bu saçmalık, parlak bir fikir çıkmaz. daha başta hoca argümanı oluştururken söylemeniz lazımdı olmaz diye.

ulus devlet oluşumu ve ardından da küreselleşme sürecinde, sermaye birikimi ve teknoloji kadar neredeyse önemli bir şey yok.
sallayın bir şeyler nasıl olsa karşı taraf haklı.

şey falan deyin, modern teknolojinin gelişimi sonucu ülkeler kendi ürünlerini geliştirir oldu, diğer ülkelerle bağlarını azalttı falan.

saçma sapan ya, çok sinir oldum.
  • sanal hayvan  (07.04.14 21:14:01 ~ 21:15:43)
Dalga gec. Bak cok ciddiyim dalga gec cunku ben oyle yapiyorim. Bana gelmislerdi fakirler egitimsizler oy kullanmamali bunu savun demislerdi aysun kayacidan alinti yapmistim dagdaki cobanla benim oyum bir mi diye.

Nasil dalga gecebilirsin mesela modern teknoloji sayesinde insanlar tarima yoneldi diyebilirsin. Burada vodafone reklamina gonderme yapabilirsin tablet pc ile egim falan olcuyordu ya koylu kadinlar oyle. Tabii bu tam globalizm ile ilgli bi sey degil ama baglanabilir bi sey en azindan
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (07.04.14 21:21:13)
kuzey kore falan de. mühim olan devletlerin globalleşmeyi isteyip istememesi falan. modern teknolojiye rağmen global dünyadan bağımsız olunabiliyor. cart curt.

  • kta  (07.04.14 22:04:30)
soğuk savaş sırasında aynı zamanda uzay yarışı da vardı Sovyetler Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri arasında. her iki devletin de yüksek teknolojisi vardı. uzaya canlı gönderip, canlı geri getiriyorlardı. ama globalleşmenin g'si bile yoktu.

şimdi de İran gibi izole bir ülkenin, nükleer silaha sahip olmasından korkuluyor. modern teknoloji ve izole bir ülke olmak veya global dünyaya entegre olmak arasında nedensellik bağı yok.

diyebilirsiniz.
  • compadrito  (08.04.14 04:14:48 ~ 04:18:19)