istanbul için tahminler

seçim yasakları başlamadan tahminleri alayım?

oran bilemiyorum da sarıgül 1-2 puanla kaçıracak gibi.

  • mattiadestro  (28.03.14 23:02:04)
çok üzülerek söylüyorum; bence çok çok küçük bir farkla akp kazanacak. %43 - %41,5 gibi olacak.

Tabi kendimi kötüye alıştırıyorum. Tersi olursa süper olur.
  • himmet dayi  (28.03.14 23:02:26)
%39 akp
%36 chp
%14 mhp
%5 sırrı
  • juninho77  (28.03.14 23:08:06)
@cesario, chp ikisini de kaybedebilir buraya kadar sorun yok da, arkadaşın ankara için "ümidi kes" deyip istanbul "karışık" diyorsa saçmalamış bence.

  • pescador  (28.03.14 23:10:25)
Üzülerek söylüyorum Topbaş 3-4 puanla alacak gibi.

  • sormayın bana sen o musun diye  (28.03.14 23:14:36)
Topbaş alır

  • orange coffee  (28.03.14 23:34:22)
abi ne az farkı yahu?
sarıgül bile kabul etti artık hezimeti.
en az 7 puan en çok 11 puan fark bekleniyor.
benim tahminim topbaş 47, sarıgül 38 şeklinde.
  • ne nicki be  (28.03.14 23:42:12)
sevinerek söylüyorum,topbaş rahat alır.

  • essoist  (29.03.14 00:01:44)
kılıçdaroğlu %37 küsür almıştı. sarıgül'ün en az 5 puan fazla alacağını düşünüyorum. %42 civarı bir oy alıp, kıl payı kaçıracağını düşünüyorum. ama belli olmaz, kararsız kitle son gün sandığa yönelirse tüm dengeler değişebilir. o yüzden, istanbuldaki arkadaşlar mutlaka sandığa gitsinler ve tatava yapmayıp basıp geçsinler :) ben de bu seçimlerde ilk kez chp'ye oy vericem.

  • yokumbenburda  (29.03.14 00:07:51)
puhahahhahaha:) adam topbaş rahat alır diyenlere check atmamış ya la:)

  • ne nicki be  (29.03.14 00:12:21)
+ne nicki be ,boşver gitsin :))

  • essoist  (29.03.14 00:18:19)
akp en az 10 puan fark atacak. isteyenle iddiaya tutuşabilirim.

  • mayeskuel  (29.03.14 00:27:20)
@ne nicki be pozitif ayrımcılık yaptım sevgili göt kılım ^^

  • denizzzz  (29.03.14 00:29:09)
onceki secimlerde full destekli akp kazanmisti ama bu secimde oyle oldugunu dusunmuyorum, millet vekilleri, bakanlar istifa etti, aciklamalarini dinlediyseniz... akp'ye oy vermis bi cok kisi de bir daha vermeyecegini soyluyor zaten..

yani sarigul'un alacak olmasinin yegane sebebi sarigul'un agir basmasi degil tabiki.

insallah adil bi secim olur.
  • she was my baby  (29.03.14 00:32:38)
bu kadar hile söylentisi, girişimi, tezgahı olan bir seçim için bir tahmin yapmak anlamlı gelmiyor. sandıklar tutanın elinde kalacak gibi...

tüm seçim anketlerinin de taraflı olduğunu düşünüyorum ek olarak. kim kimi tutuyorsa onu yüksek gösteriyor vesaire... özellikle akp nin büyük fark attığı anket sonuçlarının milleti hileden kuşkulandırmamak için üfürülüyor olabileceğine dair ciddi kuşkularım var.

bu arada seçim sonuçları sandık sandık yayınlanıyor mu internet üzerinde, bilen var mı?
  • dirmit  (29.03.14 03:10:05 ~ 03:59:56)