lg nexus 5 vs note 3 vs htc one vs lg g2

merhabalar. 1 bucuk senedir sony'den çeken ve öncesinde 4 sene iphone kullanıp androide geçince mutlu olmus bir insan olarak, daha büyükçene telefonlara da aklım kayarkene, tavsiyeye ihtiyacım var.

turkcell'den kontratlı alacağım.

note3 şahane gibi ama samsung, donar eder mi napar bilemiyorum.
nexus için çok güzel şeyler duydum, özellikle önceki modelleri için ama bilemedim.
htc one için de note 3 gibi ama daha sağlam diyorlar.
lg g2 sonradan düştü aklıma iyi diyorlar filan ama?

samsung'un menüsü filan bana garip gelmişti xperia'dan sonra ama note 3 kullanan tanıdıklarım aşık olmuş durumdalar.

telefonu çok amaçlı kullanıcam, hem derslerin pdflerini okuyacaım hem klasik internet filan, hem hızlı ve sağlam foto çekmesi gerekiyor işimden ve okuduğum bölümden dolayı.

işte öyle. fiyat performans düşünelim. mesela nexusun fiyatı çok daha uygun ama neden? gibi.

help!

Htc one'a kim sağlam dediyse kandırmış seni. Zira kenarları çatlıyor. Bir arkadaşım aldı, çatlattı, sattı, yine aynı telefondan aldı, yine çatladı :)

  • armagan  (24.03.14 18:59:10)
Ayrıca fotoğraf + boyut olayı için Z1 ile note 3 en iyileri.

  • armagan  (24.03.14 19:00:11)
eğer gece fotoğraf çekmeyeceksen ve telefondan kulaklıksız çıkan ses kalitesini çok önemsemiyorsan lg g2 derim. g2'lerin karanlık ortamlarda fotoğraf ama özellikle video çekim kalitesi düşüyormuş. her yerde söyleniyor bu. ama donanımı şu an en hızlı telefon ve de bataryası o ekrana rağmen 1 günü görebilen yegane telefon.

müzik dinlerim diyorsan htc one oldukça iyi ses kalitesinde. zira donanımda diğerlerinin gerisinde kalıyor.

note 3'e kafam girsin. üstüne konuşmuyorum bile.

nexus da android güncellemelerini alma konusunda çok iyi. donanımı da oldukça iyi. kamera kalitesini maalesef bilmiyorum. bataryası 12 saat falan gidiyor.

sony'nin de tek olayı zaten kamerası. ancak gereksiz pahalı.
  • not for sale  (24.03.14 19:03:09)
nexus 5, dünyanın en güzel telefonu hehe.

  • in search we trust  (24.03.14 19:10:03)
sony z serisi oldukça hızlı da fiyatlar gerçekten çok fazla pahalı. donanımda aynısını teklif eden başka markadaki ürünler daha ucuz mesela.

  • not for sale  (24.03.14 19:13:23)
herhangi bir karsilastirmada nexus varsa kazanan nexustur :))

  • crucio  (24.03.14 19:41:17)
bahsettiğin telefonlar arasında teknik açıdan en iyi cihaz note 3. ve bu telefonların hiçbiri "donar monar" gibi sorunlar çıkartmaz. kamera da dahil olmak üzere üst düzey kullanımda en iyi performansı note 3'ten alırsın. htc one bir nesil eski bir telefon diyebiliriz işlemcisi bakımından. nexus nesildaş diğerleriyle ancak onun da kamera ve pil performansı diğer ikisi kadar iyi değil. g2'nin tuşlarının yeri önemli mesela, kullanıp pratik olur mu olmaz mı bak derim. ben olsaydım telefonu alacak kişi, note 3'ü direkt elerdim. benim için teknik özellikler kadar görünüş de önemli ve o telefon gereğinden fazla büyük geliyor bana. arkasındaki dandik ajanda kapağı misali deri şey daha da berbat etmiş telefonu. ayrıca touchwiz karışık geliyor bana. ayrıca note 3 fiyatına z2 girecektir piyasaya yakında, olmadı z1'i düşün. note 3'ten sonraki teknik açıdan en iyi telefon piyasada. biraz büyük bir kasası var ama malzeme kalitesi iyi en azından.

fiyat performansa bakarım diyorsan g2 hepsinin önünde. başta da belirttiğim gibi bu telefonlar arasında birinin yapıp diğerinin yapamayacağı şey neredeyse yok. o yüzden kendine birkaç tane kesin standart belirle ve ona göre seçim yap.
  • baba jo  (24.03.14 19:41:21)