kendime güvenemiyorum

merhaba
malumunuz haftaya pazar günü ygs var. üniversiteyi bıraktım, tekrar sınava hazırlandım. başarılıyım da. genel olarak şu ana kadar başarılı bir eğitim hayatım oldu. fen lisesinden mezunum. ama içimdeki bu "olmayacak" duygusunu silemiyorum. insanlarla konuşurken tıp mıp diyorlar ama sanki içimde bir yerlerde biliyorum yani, olmayacak. ve muhtemelen ben böyle düşündüğüm için olmayacak. napmak lazım, yok edilir mi bu? üzülüyorum. sınava bir hafta kalmışken müthiş tavsiyelerde bulunursunuz belki.

bulunabileceğim tek tavsiye olmazsa olmaz. bu kadar takma. bir sene daha çalışırsın olmadı bir sene daha. 30 yaşında üniversiteye giden adamlar var.

  • sarhosken alinan hesap  (15.03.14 22:15:49)
ya kimler yapıyor, sen mi yapamayacaksın?

  • whoosie  (15.03.14 22:16:21)
fen lisesi mezunu insanın özgüveni tavan yapmalıdır. sınavın iyi geçecek dereceye girme ihtimalin bile var. fen ve anadolu liseleri derece yaparlar. senin durumun kaygı, sınav öncesi genelde herkes yaşar bu duyguyu. başarılar.

  • rock n roll  (15.03.14 22:16:54)
@ rock n roll teşekkürler.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (15.03.14 22:22:55)
bunları ben de söylüyorum kendime ama içselleştiremiyorum.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (15.03.14 22:23:32)
bütün genellemeleri boşver,kaygılı insanlar aslında daha iyi netler çıkarır,insana hırs verir,sınavın sonuna kadar ayakta tutar,

  • essoist  (15.03.14 22:48:41)
Hissedecegin en son sey kaygi olsun mumkunse!!

Kesinlikle dunyanin sonu degil. Rahat ol. Bunu ben de dahil cevremdeki tum arkadaslarim yasamistir, kendimizi kasmadan, oylesine ve rahatca girdigimiz sinavlardan hic beklemedigimiz kadar iyi puan alirken, bi sene sonra yukseltmek icin hazirlanip girdigimizde daha dusuk aldik?!?!!!

Cunku cok stres yapmistik, cunku kaygi vardi. Sen calismissindir zaten ama stres yuzunden puanin dusmesin hic. Rahatlik 4ever!
  • barbara herhalde barbara manken olan  (15.03.14 23:39:09)
kardeşim şöyle ki içindeki bu abuk olmuyor ya anne ben yapamicam duygusunu atman lazım bu kadar basit. müthiş tavsiye veren olur elbette ama senin şuan bu durumdayken neyin önemli olduğunu düşünmen gerekiyor, sınav geçtikten sonra istediğin kadar istediğini düşünebilirsin. ama şuan bu tip düşünceler senin sınav performansını negatif etkilemekten başka sana hiç bir şey katmayacaktır. bunun bilincinde olup soğukkanlı hareket etmelisin.

  • analord  (15.03.14 23:43:17)
fen lisesi kazanmışsın. sonra bırakmış olsan bile bi üniversite kazanmışsın. e buna da çalışmışsın başarılısın daha ne olsun be kardeşim. sen yapamayacaksın da kim yapacak. biz sana güveniyoruz. başarılar.

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (15.03.14 23:54:03)
çok teşekkür ederim.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (16.03.14 00:16:43)
@hayir bu koyden olsam nolcak fena gaza getirdin :D

  • yuvarlanantencereninkapagi  (16.03.14 00:17:12)
Merak etme kaygılanman sınav sonucunu çok etkilemez

  • sonhakan  (16.03.14 05:54:00)