Steam uzerinden item satmak

Selam,

hasbelkader elime bir purple sapka gecti. Market'ta satilmayacagini bildigim bir fiyattan listeledim. Ilk satisim oldugu ve item'larin kiymetini neyin belirledigini bilmedigim icin fiyati yuksek tuttum.

Gecen gunun birinde, steam uzerinden beni ekleyen biri ile pazarliga oturduk. Liste fiyatindan az ama diger benzer item'larin fiyatinin uzerinde bir fiyati pazarliksiz kabul etti.

Reputation'imi gormek istedi, ilk satisim oldugu icin olmadigini soyledim. Steammarket'tan kendi sayfasini gonderdi, hizlica baktim. Onun reputation'i yuksek oldugu icin once item'i ona vermemi, odemeyi (paypal uzerinden) ondan sonra yapacagini soyledi. Korktum, kabul etmedim. Alisveris orada yatti.

Bir elimden tutun. Istanbul'a yeni inmis gibi hissediyorum, etraf Sulun Osman doluymus gibi geliyor.

Ne yapmali? Genelde, misal, adamin bana dedigi gibi mi isliyor ticaret?

He-he!

Megerse Eksi Duyuru'nun Sulun Osmanlari yardimima kosuyormus simdi...
  • firuz  (02.03.14 19:50:09)
gönderdiği sayfa steamrep.com'dan ise ve gerçekten her alışverişinde olumlu yorum almışsa güvenmemek için bir sebep yok. ama iyi incelemen gerekiyor, hatta hiç riske atmayıp middleman falan da kullanabilirsiniz. hat'in fiyatı konusunda şüphen varsa tf2pricecheck.com'dan kontrol edebilirsin. 3 aşağı 5 yukarı buradaki fiyatlar piyasa fiyatlarıdır. ben 6 ay kadar önce bıraktım ama eğer kafana takılan bir şey olursa bana da mesaj atabilirsin, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :)

  • nohut kokusu sacan duduklu tencere  (02.03.14 19:52:35)
donanımhaberde şöyle yapıyorlar. saygın bir üye nicki mesela Levhala ya. dolandırıcı LevhaIa açıp dolandırmak istediği kişilere Levhala'nın profil sayfasını atıyor. öyle bir şey steamde var mı yok mu bilmem ama bir dikkatli bak tekrar.

  • patr  (02.03.14 19:54:51)
patr'ın dediği olay için: evet mümkün ama genelde steamrep sayfasına baktığın kişi o sayfaya kendi hesabının linkini koyuyor. o linkten hesaba ulaşıp senin konuştuğun kişinin hesabının sayfasıyla karşılaştırabilirsin. isim-fotoğraf vb. benzetme şansı var ama sahip olduğu oyunlar, arkadaş listesi falan direkt farklıdır.

  • nohut kokusu sacan duduklu tencere  (02.03.14 20:10:08)