aglayan laptop adaptoru

bir adet acer 5920g modeli kaya sahibiyim. gunun her saati degisik ortamlarda bununla takilmaktan hoslandigimdan geziyoruz bununla ev icinde boyle.

birkac gun once bunun kablosu takildi bir yerlere ve o gun bugundur adaptor laptop'a giren noktasindan hafif oynasa laptop'a gelen guc kesilmekte ve adaptor her 50ms'de bir cik cik sesler cikarmakta. ben kablodan diye dusunuyordum (walkman kulakligi gibi boyle kivirip ittirince, yamultup bastirinca guc geri geliyor.) ancak laptop uzerindeki giris yeri de olabilir dedim simdi. nasil anlariz nerede problemi bu yavrucagin? neden garip sesler cikariyor?

alıp bir multimetre kontrol etmek lazım. en garanti yol bu.

  • ency  (22.05.09 10:19:42)
çok kıvırıp ittirmeden servise veya iyi bir elektronikçiye göster adaptörü bence.. laptopun anakartı yanabilir. hayır ben yaktım yani aynı şekilde ordan biliyorum. birde adaptör alacaksan orjinal almaya çalış, onunla ilgili de kötü anılarım var.

  • metox  (22.05.09 10:28:30)
gerekirse: www.adaptorcu.com diye bir site var, geçenlerde aldım oradan bir adaptor gayet düzgün çalışıyorlar, bir kaç saat içinde elime geldi ürün. aklınızda olsun lazım olursa...

  • artuc  (22.05.09 10:54:01)
multimetre bulma sansim yok. bunun haricinde bir yontem var mi problemin adaptor'de mi yoksa giris noktasinda mi oldugunu bulabilecegim?

ebay kullanacagim mecburen, adaptorcu.com kullanma sansim yok. ebay'da orijinal dedikleri de orijinal'dir degil mi? simdiye kadar ebay'den hic alisveris yapmadim. sanirim feedback skoruna bakip satici secmeliyim, mesela sunun gibi

cgi.ebay.ie

tesekkurler cevaplar icin bu arada. hala arizanin nerede oldugunu anlayabilecegim alternatif bir yontem ariyorum dedigim gibi.
  • fdegir  (22.05.09 11:22:20)
multimetre yoksa şunları dene

1-Adaptör ucunu diline değdirebilirsin. Tavsiye etmiyorum.
2-Bir adet ufak ampül alıp kabloyla adaptöre bağlayabilirsin. 19 volt var adaptörde. nasıl bir ampül bulunabilir emin değilim
3-iletken bir nesne ile adaptör uçlarına kısa devra yapıp kıvılcım çıkıp çıkmadığına bak. adaptör uçabilir, kısa devre süresini doğru ayarlamak önemli.
  • ency  (22.05.09 13:57:27)