Ogretmenler artik referans ile atanacak, sizce nasil?

Zaten mulakatin oldugu memurluklarda referans ve soy kutugu arastirilarak kim olduklarina bakiliyordu adaylarin. Boylelikle, in midir, cin midir , Partimize yardim ediyor mu, etmiyor mu, sunni midir, alevi midir biliniyordu:

twitter.com

Ayni sey ogretmenlere de yapilacakmis:

www.radikal.com.tr

Ben memnunum, hatta mevcut memurlara da benzer bir tarama ve mulakat yapilsin ki, halkin iradesinin onunde durmaya calisanlar cezasini ceksin. Siz ne dusunuyorsunuz? %50 nin dedigi olmayacak da ne olacak sandiniz?

yüzde 50 domaltsın bizi madem.

  • rectoa  (18.02.14 12:41:12)
Önemli bi konu.
www.habermekan.com

  • buzbebek  (18.02.14 12:43:39)
@rectoa, estagfurullah. Ama 30 martta da yine zaferle cikarsak sandiktan, bu sefer ulkemiz daha da guclenecek. Vasifsiz ve ulkeye hizmet emek istemeyen memurlar da artik oyle kolay kolay calisamayacak.

  • gadanallah  (18.02.14 13:07:49)
iktidarı desteklemeyenler, bu ülkenin gelişmesini istemeyen vasıfsız ve gereksiz insanlar oluyor değil mi?

ben daha önceki duyurularını da dikkate alarak senin trollük yaptığını düşündüğüm için artık dil dökmeyeceğim, küfretmeyeceğim.

senin kafandaki adamlar kendini ülkeye faydalı, değerli sayıyor ya çok yazık.
  • der meister  (18.02.14 13:14:11)
Öncelikle demokrasiden ve adaletten son derece uzak bir uygulama olarak görüyorum. Zira temelinde ben kimi istersem onu alayım mantığı vardır. eee sınavla ne uğraştırıyorsunki milleti istediğini al olsun bitsin.

"Ülkemiz daha da güçlenecek"

Hımmm bu ezber cümlenin hastasıyım gerçekten. Ne kadar güçlendik ki daha da güçleneceğiz? diye düşünmeken her seferinde kendimi alamıyorum.
Adamlar tahvil alımını azaltıyoruz dedi döviz %30 arttı (tek neden bu değil tabiki) hani ekonomi güçlüydü?
Suriye politikalarında tamamen yalnız kaldı Türkiye ve hiç bir komşumuz ile ilişkilerimiz eskisi kadar iyi değil (eskidende çok iyi değildi ama nispeden bugünden iyidi) hani dış siyasette çok güçlüydük?
Halkın iradesinin karşısında durmak niyetinde olanlar belli tabiki ama her bokada halkın iradesi diyip perdelersek olur mu? O irade silah mı yoksa kalkan mı? bu arada oy hakkını farklı tercihler için kullananların iradesini hiçe saymak ne demek?
  • poseidon1  (18.02.14 13:40:10)
Ahahahahahaha, guluyorum ben buna ya. :)

İste 60-70 alip devlete kapagi torpille atip, cok faydali bi kesim de var meselam. Meselam 80-90 olup da atanamasa da olsun. 60-70 alip onun yerine atananlar var meselam.

Super olaylar olacak ilerde suppeer. :) Umutluyum.
  • barbara herhalde barbara manken olan  (18.02.14 13:40:51)
siyasi goruslerde etkili olacakmis bu alimlarda.

Lan zaten ilk basta o etkili. :)) Ahaha. sinirim bozuldu.
  • barbara herhalde barbara manken olan  (18.02.14 13:43:13)
olum ironi mi yapıyonuz ne oluyor burda.

  • alideemir1  (18.02.14 20:13:38)
İdeal sistem işe girişin çok zor olmasıdır ama bu şekilde değil. Böyle çalışıp çalışmasına bakmazlar kişinin. Yandaş mısın gel, değil misin git (ki bu her iktidar için geçerli, sadece bugünkü gibi değil) olmamalı. Nasıl beddua okuduğumu anlatmam mümkün değil şu an. Dönüp bana gelecekse de gelsin, ben giderken tuttuğumu da götürürüm.

  • aychovsky  (18.02.14 20:16:52 ~ 20:17:47)
Mükemmel bir olay, muhteşem, vasıfsız öğretmenlere iyi okullarda falan bol bol denk gelinecektir, ben öğretmen lisesindeyken, öğretmen atamalarının sınav+mülakat şeklinde yapılması kaldırılmıştı, bizim hocaların bir kısmı fen lisesine geçmiş bize özür dilerim ama baya başarısız öğretmenler gelmişti, hele bir biyolojici vardı kendisi uzun zaman meslek lisesinde öğretmenlik yapmaya çalışmış ama körelmişti resmen, çok iyi niyetliydi ama bildiğin başarısızdı.

Bu sistemi tam olarak kavrayamadım, iyi mi olur kötü mü olur bilmem ama torpil bol uygulanırsa kalite baya yerlerde sürünür.
  • atom karincanin torunu  (18.02.14 20:25:37)