Osmanlıca Bir Fotoraf

Değerli suserler elimde aile albümünden çıkmış arkasına sanırım osmanlıca yazılar yazılmış bir foto var. kim olduğunu bilmiyoruz ne yazdığını hiç bilmiyoruz anlayan bilen bi el atarsa sevinirim.

i.hizliresim.com

(okuyabildikçe yazacağım)

altı çizgili ilk satır: "denizli orta mektep ilk"

soldaki rakamlar: 1241 (hicri takvime göre)

dikey yazı: ". . . arkadaşlar" edit: "arka" kesin ama daşlar olmayabilir devamı.

sol sütunda en altta "mart 14" yazıyor gibi

sağ üstte, kutu içine alınmış kelimenin üstündeki kelime: "denizli"

bu kadar çevirebildim. kitap yazısı olsa yine kolay da el yazısını okumam daha zor. elimden bu kadar geldi.

aslında "bugün paşaya posta koydum" falan gibi bir şey uydurmayı da düşünmedim değil. :)
  • microfiction  (12.02.14 20:29:03 ~ 20:53:01)
heyecanla takip ediyorum sizleri

  • sheword  (12.02.14 20:42:44 ~ 20:44:03)
denizli yadigarı (sağ üst)

kardeşim hüseyin nazım beyden
denizli orta mektebi ilk
kısım dördüncü sınıf talebesinden
180 hüseyin hilmi efendiye
yadigarım olsun.(en üstten alta kadar)

gönderen arkadaşnız + imza (sol üst)
14 mart 1341. (sol alt)
  • hayir anlatamadim ki sana  (12.02.14 21:48:05 ~ 22:02:12)
çok az şey okuyabildim ve kendimden utandım. okuyabilen insanlar görünce de acayip sevindim. hepinize selam ederim. :)

  • bengi tonyukuk  (14.02.14 00:43:51)