Muhabbet kuşunun uzun kanat tüyünün dökülmesi / kopmasi

Sağ kanadındaki en uzun 3 tüyü döküldüğünden uçamıyor. Bu neden olmustur, ciddi bir durum mudur, ne yapmamiz gerek?

Asagidaki fotodaki kusun(benim kusum degil, bu baska kus, arastirirken internette gordum) sahibinin basina da bu olay gelmis ve sonrasinda kusun kanatlarindan kan gelmeye baslamis ( beyaz kusun uzun tuyleri yok)

tinypic.com

Cok tesekkurler.

çarptı mı bir yere acaba?
kanamışsa veterinere götürsün mutlaka.

  • rock n roll  (10.02.14 12:35:03)
Onlar arada dokulur tekrar cikar normalde. Ancak son gunlerde cok stres yasadiysa, kafesinin yeri degistiyse ya da bir hastalik soz konusuysa ciddi sorun olabilir.

  • patricia kitten  (10.02.14 12:36:06)
+ normalde kanamamasi gerekiyor, baktirmakta fayda var

  • patricia kitten  (10.02.14 12:37:05)
oyy yavrum benim:(

kendi kuşunu hiç bekletmeden veterinere götür. bu normal bir şey de olabilir anormal bir şey de.

benim muhabbetimin de en uzun tüyü düşmüştü ama kendiliğinden tekrar çıktı. 3 tane dediğin için belki başka bir şeydir bilemedim.
  • nick konusunda kararsizim  (10.02.14 12:37:07)
@nick konusunda kararsizim

ne kadar surede gerci cikmisti tuyleri?

@patricia kitten, Bunlar stresten filan dokuluyor olabilir mi, ya da carpmaktan?
  • gadanallah  (10.02.14 12:47:18)
yanlış hatırlamıyorsam 1 ay içinde çıkmıştı ama benimkinin tüyü düşmesine rağmen uçabiliyordu.

  • nick konusunda kararsizim  (10.02.14 12:49:08)
Stresten olabilir, cunku ayni yerden 3 tane birden dokulmesi ve ucamamasi pek normal gelmiyor kulaga. Kendi yoluyor olabilir.

  • patricia kitten  (10.02.14 12:58:43)