Hgs cezası

Ben yaklaşık 9 10 gün önce boğaz köprüsünden cezalı geçtim. Hgs'ye para yatırmayı unuttuğumdan da ceza 10'a katlandı tabi.
Hgs ceza sorgulamaya girip kaç para ödeyeceğime baktığımda 7.25 tl Mahmutbey gişeleri gösteriyordu. % 25 indirimli haliyle 61 tl ödemem gerekiyormuş. Ancak ben cezayı boğaz köprüsünde yedim Mahmutbey'de değil, neden öyle yazıyor? Bir arkadaşa vermiştim arabayı, Mahmutbey'de o yemiştir dicem, e benim boğaz köprüsünde yediğim ceza neden gözükmüyor? Ayrıca geçiş ücreti 4 lira falan değil miydi, neden 7,25 yazıyor?

Aynı şekilde, ben de Mahmutbey'den geçmiş görünüyorum.
Oranın yolunu dahi bilmem, arabayı hayatımda kimseye vermedim.
Ayrıca HGS kredi kartıma bağlı, her zaman dolu (en az 15 tl), bir kaç kere alet okuyamadı ve ceza yazdı diye gösterdi. Ama hiç ceza görmedim dökümlerde..
  • quaker  (05.02.14 17:46:23)
sikinti olmuyor ya.

  • bohr atom modeli  (05.02.14 17:51:43)
@quaker bana da birkaç kere öyle oldu ama ceza falan yazmıyor. Senin mahmutbey'deb geçişlerin peki neydi köprü mü?

  • mountaincat  (05.02.14 17:56:57)
abi cezayi odemeyin oyle durumlarda, bankayi arayin "para yatirmayi unutmusum" turunden bir sey soyleyin, tamam derler karayollari ile iletisime gecip hallederler olayi. bosuna odemis olursunuz cezayi su anda.

  • fakyoras  (05.02.14 18:01:07)
@mountaincat: Evet köprüydü. Hatta bi ara sadece FSM'den geçtim. O ara oldu bu olay..
@fakyoras : Ben cezalı işlem yapmadım ama zaten. Sistem para olmasına rağmen ceza gösterdi tabelada, ama internetten bakınca hiç ceza görmedim.

  • quaker  (05.02.14 18:09:14)
@fakyoras hangi bankayı arıcaz, hesabımızın bulunduğu mu, kredi kartımızın bulunduğu mu?

  • mountaincat  (05.02.14 19:42:46)