V2 Muslumanlar ya da bir dine inananlar

1) Ne olursa dininizi degistirirsiniz, size hangi argumanla gelinirse, ne ispatlanilirsa dininizi degistirirsiniz?

2) Mevcut dininize ne oldu da inandiniz, diger dinlerde ve tanrilarda olmayan ney sizin bu dine inanmanizi sagladi ? Bir mucize mesela ?

Cok tesekkurler.

1- ölümsüzlük bulunursa
2- 6 yaşındayken japon balığım ölünce, herkesin bir gün öleceğini öğrendim, "madem hepimiz öleceğiz niye yaşıyoruz amk"dan düşüne düşüne buralara kadar geldim. sonu ölüm olan hayatta mutlu olmanın tek yolu dine sarılmaktır. dinsiz olup da mutlu olanları anlayamıyorum, nasıl olsa ölecen yaptığın her şey son bulacak, varlığın geçici ve anlamsız..

  • vfgerty  (28.01.14 14:00:42)
1. Hicbir sekilde dinimi degistirmem. İnandigim degerlere körü körüne bağli bi insanım.

2. Aile etkisi, cevre, buyume/yetistirilme etkisi. Bunlardan daha cok bence duyulan manevi bi yön var. Kendimi bu dinde mutlu hissediyorum, bu din benim manevi açlığımı doyuruyor, zorluklara karşı direnme gücümün olmasına vesile oluyor, sabrı öğretiyor... Yeterli zaten benim için.
  • barbara herhalde barbara manken olan  (28.01.14 14:02:51)
@evrenos gazi, 2. soruya yanit?

3 unuze de tesekkurler ama bu kadar az yanit verilmesine sasirdim. herkes dinsiz mi burada yoksa?
  • gadanallah  (28.01.14 14:31:35)
1) Başkasının demesiyle değil, kendim inancımı kaybetmedikten sonra İslam'dan vazgeçmem Allah'ın izniyle.

2) Belli bir yaşa ve zeka düzeyine kadar kültürel olarak İslam'a inanıyordum. Sonradan diğer dinler ve İslam karşıtı düşüncelerle tanıştım ve İslam inancımı gayet savundum. Dua ve ibadet sırasındaki hissiyatım ve İslam yaşantısının kendi çizgimi tamamlayışı dini inancımı sağlamlaştırıp kesinleştirdi. Mucize konusuna gelince, mucize denebilecek olaylar yaşadım ama bu nedenle inanmadım. Sonuçta 'tesadüf' de diyebilirdim. Zaten her kulun mucizelerle ikna olması gibi bir durum İslam'da yok. Asıl mucize olayı, Peygamberlerin yaşadığı dönemde halkı inandırmak için gönderilen mucizelere inanırım. Yani Hz. Muhammed'in ayı ikiye böldüğü rivayetle sabit ise, 1400 yıl sonra ben bile bunu kesin delil kabul ederim, gibi.
  • vizdilva  (28.01.14 14:34:21)