medifleks tam olarak ne demek?

Türkçe ve İngilizce google aramalarından pek sonuç elde edemedim. Nedir manası bu medifleksin?

izotonik tuzlu su. serum takıyorlar ya o serumlardan biri bu.

  • pronefroz  (18.01.14 10:54:40)
serum vs. konulan torbanın ismi galiba ?

Edit: medikal ürün markası olarak var bir de; soğuk kompres vs. gibi ürünleri varmış.
Bir de, yine serum vs. torbalarının hammaddesi olarak propilen kullanılan cinsinin adıymış.

Not: bunlar google'ın ilk sayfa sonuçları. Siz bulamadıysanız arama motoru virüsü olabilir, sonuçları manipüle ediyorlar. Bu aralar çok yaygın. Tarayıcınızı gözden geçirin derim :)
  • vizdilva  (18.01.14 10:56:18 ~ 11:02:49)
medikal firmasıymış. serum torbası, tıbbi ekipman falan yapıyorlar sanırım.

  • pronefroz  (18.01.14 11:00:37 ~ 11:09:10)
ben de @pronefroz'un dediği gibi izotonik olarak biliyorum medifleksi. bugün bir doktorla konuşurken medifleksin %0,9 sodyum klorür olmadığını iddia etti ben de tam olarak o olduğunu savundum. google sonuçlarından sizin de dediğiniz gibi bir firma ve bir çeşit serum torbası olduğunu anlaşılıyor da bazı dekstroz çözeltileri de yine google'da medifleks olarak görünüyor, kafa karışıklığı yaratan o...

  • calzoncillos  (18.01.14 12:25:56)