peki sizce her şey düzelecek mi?

objektif sorulmuş bir soru.

iktidara chp geldi diyelim, bütün yolsuzluklar, bütün dalavereler ortadan kalkacak mı?

ya da mhp geldi, vatanın birlik bütünlüğünü tehdit eden bütün unsurlar son mu bulacak?

her boku hükumete atıyoruz da; şimdi mhp, chp, ya da hangi parti gelirse gelsin, dış güçler gene istediklerini sike sike yaptırmayacaklar mı?

ulan bu ülkeye giren tohum bile ikinci defa ekilemiyor. adamlar resmen muhtaç bırakmışlar kendilerine bizi. ve gene israil'in izni olmadan bu ülkeye bir tane tohum giremiyor ne yazık ki.

ya da pkk ya ters git, şehit sayısı artıyor. tü allah belanı versin hükumet. ters gitme, bu defada ülkeyi sattı gene tü allah belanı versin hükumet.

hükumet değişince bu mide bulandırıcı şeyler tamamen son bulacak mı sizce?

akp li değilim, parti tutmam.

hayır muhalefet liderleri çogzel ahkam kesiyorlar ondan sordum..

hayır düzelmeyecek.

birşey düzelirken başka şey bozulacak.

ben artık başa gelenlerin genel toplum çıkarlarını bireysel ve yandaşlarının çıkarlarından üstün tutacaklarına inanmıyorum.

edit. lakin düzelmeyecek diye de insanların kalıcı olarak çekip gitmesini doğru bulmuyorum.
  • nwnd  (06.01.14 04:50:35 ~ 04:51:36)
biz halk olarak eğitime meraklı değilsek, çalışkan değilsek, kavgayı gürültüyü dedikoduyu üretmekten ve düşünmekten daha çok seviyorsak eğer; birileri gelir bizim yerimize düşünür ve biz de anca dedikodusunu yaparız. durum böyle olduğu sürece hangi parti gelirse gelsin o özenerek baktığımız 1. dünya ülkelerinin seviyesine çıkamayacağız.

  • tescillimarka  (06.01.14 05:12:55)
AKPnin muhalefette iken söyledikleriyle su anki muhalefetin söylemi neredeyse tamamen aynı.

  • efrasiyab87  (06.01.14 08:08:22)
Aslında bu ülke hep kötüydü, iyi olmasını beklemek ahmaklık, ama gerçekleri görerekte yaşamak intihar sebebi..

  • redeath  (06.01.14 08:18:55)
İktidarin toplum muhendisligi/propagandasini kirabilecek ve halka olan biteni anlatacak bir olusum ortaya cikmazsa hayir, daha da kotuye gidecek. Simdi suriyelilerle hasir nesir olmamiz gibi, yakinda da el-kaide ile samimilesecegiz. 2014 el kaidenin eylemleri daha sik basinimizda yer alacak filan. Akp de iktidarini guclendirecek.

  • comptrol  (06.01.14 09:01:01)
Derviş Derviş'e sırayla biner.. Herkes binecek...şimdi AKP biniyor yarın CHP sonra baska biri ...

  • pisuvardandumancikartanadam  (06.01.14 09:35:37)
her şey düzelmeyecek. ancak iktidarda aynı kişilerin gereğinden uzun süre kalması ülkenin zararına olur. bu sırf ülkede değil, herhangi bir şirkette de aynıdır, herhangi bir yönetim kademesinde de. yönetici sıfatı almış bir kişi hiçbir zaman aynı pozisyonda çok uzun süre kalmamalıdır diye düşünüyorum.

bunun dezavantajları ise şu, kişi sistemi çok iyi çözdüğü için geliştirmekten çok faydalanmaya sapar. arkasından sistemi daha iyiye götürecek kişilerin çıkmasını engeller. dolayısıyla da sistemin kötüye gitmemesi için yönetim değiştirilmek istenmemeye başlar.
  • su ustunde yasayan balik  (06.01.14 09:39:54)
evet her şey düzelecek.

çünkü, chp veya akp karşıtı herhangi bir parti şimdi gelmeyecek iktidara.

gerçekten, düzgün yönetilmeye, yolsuzlukların olmadığı, yolsuzluk yapanların korunmadığı, bir şekilde kendini kurtarmayı değil gerçekten ülkenin kurtulması ve ileri gitmesi için çalışanların talep edildiği bir toplum olduğunda gidecek akp ve/veya benzeri partiler. o zamana kadar, adı akp olmasa da böyle partiler gelecek.

ne zaman ki yukarıda bahsettigim türde insan sayısı, şimdiki düzeni savunanlardan fazla olacak, işte o zaman her şey düzelecek.

o zaman kadar da mümkün olan en iyiyi seçmeye devam edeceğiz.

sandığa gidin ve iktidardan memnuniyetinizi veya memnuniyetsizliğini beyan edin.
  • for the record  (06.01.14 10:51:12)