Nasıl sorunsuzca evlenebiliriz?

Selamlar dert ortakları,
Mümkün olduğunca az zahmet ve parayla çabucak evlenip gitmek için yardımınıza ihtiyacımız var.

Aileleri hoş tutmak için de en azından bir kokteyl bir şey vermek durumundayız. Belediyelerin kokteyl salonlarına baktım fiyatlar uçuk.
İstanbul'da kış vakti şöyle 150-200 kişiyi ağırlayıp bize çok fazla geçirmeyecek nereler olabilir?

Gelinlik olmayan fakat aileye "aa tabi ki gelinlik bu canım" diye itelenebilecek, tercihen krem rengi bir elbiseyi nereden bulurum?

gelinlikçilere git, orada krem vs elbiseden daha ucuzunu bulursun
oleg cassini'nin dönem dönem güzel indirimleri oluyor

100 kişi desen önerim olurdu bostancı'da
  • la noix  (02.01.14 17:03:23)
:))

benim kuzen misin yavrum sen?

annem yemez haci, gelinlikse gelinliktir değilse değildir.
kokteyl olayından pek şey yapmazlar.

sana telefonda da dedim kuzenciğim, tavrını koy.
ben sadece nikah yapacağım, edebinizle gelin biz evet dedikten sonra alkışlayın öpüşelim, kapıda da şekerinizi yer gidersiniz de diye.
  • cecilia  (02.01.14 17:05:27)
bir türk annesinin gelinliği farketmemesini beklemek çok naif. 1200 metreden ayırt ederler.
en ucuzu direkt nikah dairesine gidip, yoldan geçen 2 kişiyi şahit diye yazıp yıldırım nikahı yapmak. çatlasa 100 tl'ye patlar. sonra bakarsınız çaresine. karı kocanın arasına kimse giremez.

  • screamshot  (02.01.14 17:09:37)
yıldırım nıkahi yok artik diye biliyorum

  • nekodunlangafana  (02.01.14 17:15:51)
nefret ediyorum şu evlilik olayında aileleri mutlu etme saçmalığından.

hocam yazdıklarına bakılırsa evlenedğin kadın da seninle aynı kafadan. o halde yemişim ailesini deyip en masrafsız nasıl evleniyorsanız gidin öyle evlenin. isterlerse küssünler bir daha hiç konuşmayın görüşmeyin. onlar için değil kendiniz için evleneceksiniz.

ya da yukarda arkadaşın dediği gibi ben bunu bunu yapacağım işine geliyorsa, gelmiyorsa siktirin gidin dersin.
  • mahone  (02.01.14 17:18:38)
@Cecilia bana evlilik tavsiyesi verecek yaşta kuzenim olmadığı için kuzen değiliz muhtemelen :( ama annem yemez, haklısın. O oleg cassini neyse ona bir bakayım ben.

@mahone işte bana kalsa öyle yaparım ama zaten yurtdışına taşınma planlarım varken ailemi kırmayayım istiyorum. İyi insanlar aslında ama çoğu konuda uyuşamıyoruz. Düğün belasından kurtulayım diye kokteyl olayına he demiş bulundum.

Birkaç ay sonrasına zor yer bulursunuz mekan için diyorlar, gelinlik bir ayda bulunmaz diyorlar anlamadım ne biçim işler bunlar. Şubat tatiline yetişse süper olur aslında.
  • witcher  (02.01.14 19:06:21)
@la_noix 100 kişi de olabilir aslında tavsiyelere açığız. Ben kafadan söyledim sayıyı hiç bir fikrim yok kaç kişinin geleceğine dair.

  • witcher  (02.01.14 19:30:50)