2 soru? burçlara Neden inaniyorsunuz? İnanmayan kız var mı burada?

Erkekler bunu umursamazlar iken, kadinlar neden inaniyor, ya da geyigine olsa da bakiyorlar ?

Daha onemli soru ise geyigine bile burclara bakmayan, burctan bahsedenlere amiyane tabirle "aptal" gozuyle bakan kiz var mi aranizda? Muhtemelen burada yoktur ama bu goruste bir turkiyeli kıza denk geldiniz mi? - yabanci gani gani var bu ablalardan. Geldiyseniz, meslegi ya da mezun oldugu bolum neydi? Evet merak iste.

2014 sizin burcunuzun yili olsun :
www.youtube.com

erkekler daha fazla muhabettini yapıyor.

  • katusha  (01.01.14 17:25:20)
elektronikçi türk kadını tanıyorum dediğin tipte. mezun değil, öğrenci daha. ben.

  • mutevazi  (01.01.14 17:26:19 ~ 17:26:38)
selam ben inanmayan kız.

etrafımda burçlara çok takık kız grubu var bir kaç kişi ama onlar kafayı bozmuş aynı zamanda haftada bir fal bakan baktıran tipler. baya inanmışlar.

Gerisi pek umursamaz.

ama katushanın dediği gibi erkeklerde anlamsız bir burç muhabbeti var. sanki burçlarla ilgilenen erkekler çekici gelirmiş gibi.

bana sorsan 12 burcu hiçbirşekilde sayamam kendimin ve kardeşimin falan burcnu bilirim. yakınımda olmayan bir burç benim bilgim dahilinde değil mesela. bu şekilde.

ama şöyle bir şey söyliyim. ne zaman biriyle yeni tanışsam istisnasız sen kesin akrepsin diyorlar yani burcumu hep doğru tahmin ediyorlar
  • dream state  (01.01.14 17:28:59)
öncelikle erkeğim. burçlara inanmıyorum ancak ikizler burcunun özelliklerinden ne zaman bahsedilse tıpatıp uyuyor bana. böyle böyle zodyak manyağı yapacaklar galiba beni.

  • knight of cydonia  (01.01.14 17:30:06)
video çokzelmiş :)
saol, dur bi daa izliym la :)

"turkiyeli kıza denk geldiniz mi? - yabanci gani gani var bu ablalardan"

vay vay vay. büyük laf etmişin. daha ne diyek.
www.youtube.com
  • cecilia  (01.01.14 17:31:06 ~ 17:31:46)
bu sene ikizler için şöyle bir yıl olacakmış ya da bugün gazetede burcumla alakalı ne diyor bir bakayım kafasında olmadım hiç. fakat burçlara göre yapılan çok bariz karakter analizleri vardır ya, ikizlerin çok kararsız olması gibi mesela, bunlara inanıyorum. sorduğun sorunun cevabı mı bilemem. yoksa yıllık ya da günlük burç yorumlarının tamamen safsata olduğunu düşünüyorum.

  • sistem enkazı  (01.01.14 17:32:26)
buyurun, işletme mezunu çevirmenim. eşimin burcunu bile bilmiyorum o derece uzağım mevzuya :)

  • kül  (01.01.14 17:34:24)
burçlara inanmıyoruz, inanmıyorum.

çünkü astroloji (sizin deyiminizle burçlar) bir din değil, peygamberi, kutsal kitabı, kutsal kişileri yok. günahları, sevapları yoktur.

astroloji denen şeyler benim ilişkimi soruyorsanız ilgileniyorum diyebilirim. kendi psikolojim-karakterim, çevremdekilerin karakterleri anlayabilmek açısından.

hayattaki eksikliklerinizi, dezavantajlarınızı, avantajlarınızı, bunları düzeltmek için yapabileceklerinizi çok iyi gösterebilir. geleceği söylemez. fal değildir. gazete falı hiç değildir.

astroloji, ya da kişisel gelişim ya da psikoloji kitapları vs de anlatılanlarla karşınızdaki kimseyi değiştiremezsiniz. değiştirmeye çalışmayın, zararlı çıkarsınız. kişi ancak kendisini, davranışlarını değiştirebilir. siz davranışlarınızı, tavırlarınızı değiştirince karşıdaki insanlar da ona göre tavırlarını değiştirebilirler. bu psikolojinin temellerinden birisidir.

astroloji gazete falı değildir. ben geyik burcuyum kunduz burçları ile süper anlaşırım, zürefa burçları borsada iyi kazanır gibi genellemeler, basitleştirmeler çok komiktir.

astrolojik bir yorum, çalışma yapabilmek için doğum anındaki haritanızı çıkartmak vs vs vs gerekir. bunun yorumlanması da çok zordur. bu yorumları iyi niyetli bir şekilde ve isabetli yorumlayacak tecrübeli astrolog sayısı bir elin parmağı kadar bile değildir.

o yüzden gazete fallarına, benim burcum şu seninle anlaşırım anlaşamam diyenlere, at şuraya biraz para sana geleceğini söyleyeceğim diyenlere itibar etmeyin.

burçlarla sadece kadınlar ve aptal kezbanlar ilgilenmez. biraz araştırma yaparsanız çok sayıda saygın erkek astrolog ile karşılaşabilirsiniz.

ama bence siz bunları boş verin. önce bilmediğiniz şeyleri ablalar, dayılar demekten vaz geçin.

son bir not astroloji bilim değildir, bilimsel değildir, bu konuda çalışmalar yoktur. yıl oldu 2014 bunu hepimiz biliyoruz. ilk siz keşfetmediniz yani.
  • mea maxima culpa  (01.01.14 17:37:50)
İnanana aptal demem. Kişi burçları incelemekten keyif alıyorsa inceler bana laf söylemek düşmez.
Ben inanmıyorum. Kendi burcumun özelliklerini bile bilmem doğru düzgün. Burç yorumları okumayı sıkıcı buluyorum vakit kaybı gibi geliyor, burçlar ilgi alanlarımdan çok uzakta. Burcun ne, sende tam şu burcun özellikleri var muhabbetini de sevmiyorum.
Okuyorum, kadınım.
  • legolasin son oku  (01.01.14 17:57:18)
burada burçlara inanmayan kız yoktur derken? inanmayan türk kızı da yoktur, ama yabancı ablalar var? şunu söylemeden geçmek istemem, türk erkekleri entellektüellikten ölmek üzere gerçekten. şimdi ben bunu yazdım diye yine 'feminist la bu' diyecek arkadaşlara şimdiden saygılarımı iletiyorum.

  • rock n roll  (01.01.14 18:44:04)
ben de inanmam, inananlara kızarım.
burçlar, ufolar gibi şeylerin tane tane anneye anlatır gibi açıklanmışı için carl sagan'ın 'karanlık bir dünyada bilimin mum ışığı' adlı güzel kitabını herkeslere tavsiye ederim.

  • quasiromantic  (01.01.14 18:49:56)
burç-ufo vb şeylerin bilimsel olmadığı, saçma şeyler olduğunu öğrenmek için carl sagan filan oturup kitaplara para ve zaman harcamanıza gerek yok.

bunlar saçma şeyler, bilimsel değil.

bana bir çay ısmarlayın anlatayım size. :)

herkes ne kadar akıllı, bir biz aptalız. burçlar saçma ama biz salağız. bunların saçma olduğunu da duyurudan öğrenicez. aydınlanma yaşayacağız.

antik.eksisozluk.com
  • mea maxima culpa  (01.01.14 19:10:08)
burçlara inanmıyorum. ilgimi çekmiyor. inanan kişilere aptal gözüyle bakmıyorum ama burç muhabbeti yapılınca sıkılıyorum. dinlemek istemiyorum. konuşma esnasında burç tahmini yapmaya çalışanları itici buluyorum.

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (01.01.14 19:27:18)
İnanmayan bacı olarak geldim. İnanmıyorum, hatta komik geliyor. Bir 10 yıl önce inanıyordum ama önce yavaş yavaş azaldı. Bir kişinin gelerek "Senin 7. evinde merkür var" demesi ile gram kalmadı. 5-6 yıldır buna göre hareket edenlere kıçımla gülüyorum, eğlence olarak bakıyorlarsa geçinip gidiyorum. Bunun yerine kendimi pozitif ilimlere verdim.

  • aychovsky  (01.01.14 19:42:04 ~ 19:43:12)
hayret bir şey ya. cevap veremez olduk duyuruda hemen birileri gelip eleştiriyor. bilen biri için elbette carl sagan'a ihtiyaç yok. ama herkes aynı düşünce yapısına, bilgi düzeyine sahip mi? değil. burç fal saçmalıklarına inanan birisi için böyle kitaplar gayet de faydalı. ben inanmadığım halde okudum ve kitaptan zevk aldım ve burada tavsiye ediyorum. bu kadar. tanımadığım birine bana ahkam kessin diye çay ısmarlayana kadar gider kitabımı okurum.

  • quasiromantic  (01.01.14 20:17:52)